'Mektup yazmayı bir iş sanıyorlar'

'Mektup yazmayı bir iş sanıyorlar'

Kılıçdaroğlu'nun "Menderes için İnönü mektup yazdı" savunmasına yanıt veren Davutoğlu: Darbecilere mektup yazmayı iş zannediyorlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar ve Eskişehir'deki mitinglerinde CHP ve MHP liderlerine yüklendi. Davutoğlu şunları söyledi:
ZİHİNLERİ DARBEYLE MEŞGUL: Bir çağrıda bulundum; Özgürlük ve Demokrasi Adası'nda 27 Mayıs'ta Meclis'i toplayalım, Yassıada'da demokrasi mesajı verelim... Desin ki 'Başbakan'a katılıyorum, orada hep beraber darbeye karşı duralım.' Diyemez. Çünkü, bunların zihni darbeyle meşgul.
MEKTUP YAZMIŞMIŞ: 'Menderes idama giderken CHP neredeydi' diye sordum. Kılıçdaroğlu, 'İnönü mektup yazmıştı' yanıtını verdi. Darbecilere mektup yazmayı iş zannediyorlar. Biz darbecilere mektup yazmayız, karşılarında dimdik dururuz. Meydana çıkıp 'Bu ülkenin başbakanını asamazsınız' dediler mi? Hayır. CHP darbe olmadan iktidara gelemez.
'27 MAYIS'A KARŞIYIZ' DEYİN: ('Menderes asılırken MHP neredeydi' sözlerine MHP'den gelen eleştiriler üzerine) Ben böyle deyince 'Biz o dönem çocuktuk' diyorlar. O gün için değil, bugün deyin, '27 Mayıs'a karşıyız' deyin.
YA DAYAK YEMEDİN: Kılıçdaroğlu'nun eline bir kağıt vermişler, ABD'den gelen reklamcı mı verdi kim verdi bilmiyorum. Kampanyanın başından beri aynı şeyleri okuyor. Bir aydır diyor ki 1000 liranın altında maaş alan 8 milyon emekli var. Geçen hafta söyledim; Kılıçdaroğlu ya sayı saymayı bilmiyorsun, ya da dayak yemedin, ona dayak kastetmiyorum.
BU ADAM YALANCI: (Kılıçdaroğlu'nun emekli maaşları iddiası ile ilgili olarak) 'Türkiye'de 17 milyon kişi 200 liranın altında, 8 milyon kişi bin liranın altında yaşıyor' diyor. Türkiye'de milli gelir 10 bin 400 dolar. Öğren Kılıçdaroğlu. Biri eline kağıdı vermiş, okuyup duruyor. İspat etsin ben bugün istifa edeceğim. Bu adam yalancı. Yüzü kızarmıyor.
AMERİKALI AKIL HOCASI: Kendisine 'Yalan söylüyorsun. İspat et' dedim. Üç gün geçti aynı şeyi tekrar ediyor. İspat et, bir tek devlet evrakı ya da bir tek istatistik göster. Amerika'dan gelen akıl hocası dedi ki, 'başka şeye karışma yalan söyle yeter.'
ONLAR ÜÇ PARTİ BİR PARALEL: Siyasette bir doğru dört yanlışı götürür. AK Parti meydana çıktı mı 4 yanlış birden gider. Onlar üç parti bir paralel, biz ise sırat-ı müstakimiz.
HASAN POLATKAN HAVAALANI: Biraz önce (Eskişehir'de) indiğim havaalanının adını Hasan Polatkan yapıyoruz. Ta ki inen her yolcu Türk demokrasi tarihinin bu aziz şehidine hürmet etsin.
MENZİLE ULAŞACAĞIZ: Ayakları üzerinde doğrulmuş bir dev var. Kimse bu devin diz çökmesini sağlayamaz. Menzile ulaşacağız. Menzil 2023'te küresel güç olan Türkiye'dir.

O ÇOCUĞUN KRAVATINI ÖPTÜ


Başbakan Davutoğlu, 23 Nisan'da rüzgarın etkisiyle yüzüne çarpan bayrağı üç kez öperek alnına koyan Beren Nafi Alsan ve kardeşi Ceren Nur ile Eskişehir'de bir araya geldi. Eşi Sare Davutoğlu ile çocuklara yakın ilgi gösteren Davutoğlu, bayrağı öpen Beren Nafi ile onun taktığı ve Türk Bayrağı'nı simgeleyen ay yıldızlı kravatı öptü. İki kardeş de Davutoğlu'nun Miraç Kandili'ni kutladı. Davutoğlu çiftinin bu anları Twitter'ın canlı yayın uygulaması Periscope üzerinden paylaşıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mektup yazmayı bir iş sanıyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN