Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Susturamazsınız'

Yüksek Seçim Kurulu'na yapılan şikâyetleri eleştiren Erdoğan: Benim dolaşmamdan rahatsız oluyorlar. Nereye giderseniz gidin, bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız

'Susturamazsınız'
Cumhurbaşkanı , halk ile bir araya gelmesini eleştiren, bunun engellenmesi için de Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvuran muhalefet partilerini eleştirirken "Anayasa cumhurbaşkanının görev ve yetkisini belirler. Halkı ile birlikte olmak onun en önemli görevidir" dedi. Toplu açılış törenlerine katıldığı Kırıkkale ve Erzincan'da konuşan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

HÜKÜMET KURUSIKI ATMIYOR:
Biz "cek, cak" ile konuşmuyoruz. Farkımız bu. Asgari ücret açık artırmaya çıktı. Hükümet küfesi sırtında olduğu için kurusıkı atmıyor. Biri çıkmış 1500, öbürü 1800, diğeri 5 bin. Var mı artıran? Ya böyle bir siyaset olur mu? Biz ne dedik; ne aldanan, ne aldatan olacağız.

YANLIŞI ANLATMAK GÖREVİM:
Bana tarafsızlıktan bahsediyorlar. Tüm partilere eşit mesafedeyim. Ama benim de gönlümde aslan yatıyor. Ben bunu meydanda açıklamam. Ben milletin tarafındayım. Yapılan yanlışları, aldatmaları gördüğüm zaman anlatmak da görevim.

BASKI KABUL EDİLEMEZ:
Kürt'ün Kürtlükle Türklüğe ne kadar baskı yapması yanlışsa, Türk'ün de Kürtlüğe baskı yapması yanlıştır. Biz yaratılanı yaradandan ötürü sevdik. Ne siyahın beyaza, ne beyazın siyaha üstünlüğü yoktur.

SİVAS'IN DOĞUSUNDA DEMOKRASİ OLMAYACAK MI?:
Bu topraklar üzerinde operasyon düşünüyorlar. Boşuna yeltenmeyin avucunuzu yalarsınız. Tüm ordusu güvenlik güçleri ile bu topraklar ilelebet payidar kalacaktır. Dün Van'daydım, ondan önce Siirt, Batman, Diyarbakır, Mardin'deydim. Bir kısmı gidiyor, bir kısmı gitmiyor, niye gitmiyorsunuz? Sivas'ın doğusunda demokrasi olmayacak mı? Gidin ya, gitmiyorlar. 7 Haziran kırılma noktasıdır. Bunlara cevabı benim kardeşlerim sandıkta gereğini yapacaktır.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Susturamazsınız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN