Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müezzinoğlu: Kendileri kuş beyinli

, seçim meydanlarında bazılarının çeşitli vaatlerde bulunduğunu belirterek, "Bunlar seçim zamanını av zamanı biliyorlar. Milleti de kuş beyinli zannediyorlar. Halbuki kendileri kuş beyinli" dedi.

Giriş Tarihi: 18.5.2015 15:47
Müezzinoğlu: Kendileri kuş beyinli
Bir dizi program için Mersin'e gelen Bakan , Ak Parti'nin seçim bürosunun açılışına katıldı. Otobüs üzerinden toplanan kalabalığa hitap eden Müezzinoğlu, isim vermeden seçim vaatlerinde bulunan muhalefet partililere yüklenerek şunları söyledi:

"Birileri bu millete tuzak kurdu. Birileri demokrasiye hep tuzak kurdu. Milli iradeye tuzak kurdu. Milletin temsilcilerine muhtar bile olamazsın dediler ama bu millet onu Cumhurbaşkanı yaptı. Zaman zaman birileri çıkıp seçimlerde vaatlerde bulunuyor. Mevlana'nın bir sözü ile atıfta bulunacağım. Mevlana diyor ki, 'Av zamanı kuşlara atılan yem cömertlikten değildir' diyor. Bunlar seçim zamanını av zamanı biliyorlar. Milleti de kuş beyinli zannediyorlar. Halbuki kendileri kuş beyinli. Çünkü bu millete hizmet etmek gibi bir dertleri yok. Milletle hiç yürümediler, milletin derdini kendi dertleri olarak görmediler. Millet 2002 yılında ambulans bulamıyordu, şimdi ambulans helikopterimiz, ambulans uçağımız var. Şehir Hastanesi de geliyor Mersin'e. Bin 260 yataklı son derece modern bir hastane. Birileri şehir hastanelerinin yapılmaması için mahkemelere gidiyorlar, Anayasa Mahkemesi'ne gidiyorlar. Engellemeye çalışıyorlar. Engelleyemezler çünkü Ak Parti var, Ahmet Davutoğlu var."

Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının ardından Toros Devlet Hastanesi'ni ziyaret etmek için alandan ayrıldı. Mersin'de HDP binasında meydana gelen patlamalar ile ilgili soruları ise yanıtsız bıraktı.


CHP, VİZYONSUZLUĞU İLE PROJELERİ GECİKTİRDİ

Mehmet Müezzinoğlu, Merkez Toroslar İlçesi'nde yapımı süren 1260 yataklı Şehir Hastanesi'nin şantiyesinde incelemelerde bulundu. Görevliler hakkında inşaattaki son durum hakkında bilgi alan Müezzinoğlu, incelemelerinin ardından yaptığı değerlendirmelerde CHP'yi eleştirdi. Müezzinoğlu, şunları söyledi:

"Birileri bu projelere çok karşı çıktı. Projelerin gecikmesi ile ilgili çok gayret sarf etti. Yasal düzenlemelerimizi anayasa mahkemesine götürdüler, durdurma kararı aldılar. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi ne yazık ki ülke ve millet adına olmayan vizyonsuzluğu veya olan vizyonsuzluğu nedeni ile bu projelerimizi geciktirmeyi başardı. Kamu olarak 32 bin yatak kapasiteli 226 hastanenin inşaatlarına devam ediyoruz. Bu yıl ve önümüzdeki yıl hizmete girecekler. Yine kamu olarak bu yıl yaklaşık 10 bin yatak kapasiteli 43 projemizin ihalelerini tamamlayacağız. 2018 yılına geldiğimizde yaklaşık 95 bin yatak kapasiteli hastaneler ile dünyada bir numara olacağız."

İŞ BIRAKANLARA YAPTIRIM OLACAK

Aile hekimlerinin iş bırakma çağrısını da değerlendiren Müezzinoğlu, katılan hekimlere yönelik yaptırım uygulanacağına işaret ederek şöyle konuştu:

"Aile hekimlerimizin yüzde 80'inin bunun içinde olmadığını biliyorum. Birileri bu millete hizmet etmekten kaçan milletin geleceği ile ilgili derdi olmayan istikrarı bozmak için kararlar alıyor. Katılım yüzde 3-5'i geçmeyecektir. Onlarda ideolojik grup. Mesleki değerleri, vatandaşa olan sorumluluğu, bizim sağlık camiamız hep önde tutmuştur. hekimlerimiz bu milleti sıkıntıya sokacak hiçbir kararın içinde olmamıştır. Biz bu gün OECD ortalamasının yarısı kadar hekim sayımızla, OECD ortalaması olan ülkelerin sağlık memnuniyetinden daha yüksek. Biz bu ortalamayı onlarla yakaladık ve şükran borçluyuz. Provokatif eylemleri organize edenlere prim vermediler. Katılanlara, görevi neyse onu yapmadıysa tabi ki yaptırım olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müezzinoğlu: Kendileri kuş beyinli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN