Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a hakarete para cezası

Giriş Tarihi: 20.5.2015 16:37
Bilal Erdoğan'a hakarete para cezası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu 'a hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanan gazeteciler Yücel ile Şimşek, "basın yoluyla hakaret" suçundan bin 740'ar lira adli para cezasına çarptırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu 'a, bir haberde kullanılan ifadelerle hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanan Aydınlık Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Şimşek, "basın yoluyla hakaret" suçundan İstanbul 2. AsliyeCeza Mahkemesi'nde yargılandığı duruşmaya sanıklar katılmadı. Bilal Erdoğan'ı ise avukatı Hatice Özay temsil etti.

Duruşmada söz alan avukat Özay, şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, eski beyanlarını tekrarladı.

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanıklar Mustafa İlker Yücel ile Murat Şimşek'i, "basın yoluyla alenen hakaret" suçundan bin 740'ar lira adli para cezasına çarptırdı.

Sanık Yücel'in cezasını 5 yıllık denetimli serbestlik şartıyla erteleyen mahkeme, diğer sanık Şimşek'in cezasını ise eski sabıka durumuna göre koşulları oluşmadığı gerekçesiyle ertelemedi.

Mahkeme, "soruşturmanın gizliliğini ihlal" suçundan da yargılanan sanıkların, bu suçun unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle beraatlerine hükmetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilal Erdoğan'a hakarete para cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN