Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"ABD 'Paralel Yapı'yı okullarla besliyor"

Giriş Tarihi: 22.5.2015 00:22 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 01:51
ABD 'Paralel Yapı'yı okullarla besliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Paralel Yapı'nın, ABD'de 160-170 okulu bulunduğunu belirterek, "ABD tarafından da desteklenen okullar. Bu okullarla ABD adeta bunları besliyor ve güçlü kılıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atv ve A Haber ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"Paralel Yapı"ya ilişkin soru üzerine, "Paralel Yapı"nın ABD'nin değişik yerlerinde 160-170 okulu bulunduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Bu okullar, Amerika tarafından da üstelik desteklenen, ücretleri bunlar tarafından verilen okullar. Bu okullarla Amerika adeta bunları şu anda besliyor ve bu yapıyı orada güçlü kılıyor. Biz tabii, bu konuyla ilgili her türlü adımları attık" dedi.

"GÜNEYDOĞU'DA ÜRKEKLİK VAR"

Erdoğan, "Çözüm sürecinde ne yazık ki bu terör örgütünün desteklediği siyasi yapı, maalesef bu işin sadece mugalatasını yaptı. Hiçbir zaman samimi olarak bu işe sarılmadı" dedi.

Güneydoğu Anadolu'da 6 açılış törenine katıldığını hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Adıyaman hariç, diğerlerinde bir ürkeklik var. Bakıyorsunuz Batman'da bir ürkeklik var. Siirt'te hakeza öyle. Görüştüğümüz zaman diyorlar ki 'Hep tehdit altındayız'. Bu şekilde bir yaklaşım var. Ama kendileriyle görüştüğünüz zaman 'Barış' diyorlar. Ne barışı ya? Böyle bir barış olabilir mi?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"ABD 'Paralel Yapı'yı okullarla besliyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN