Vatandaşa 1.5 lira 'li başkana beleş

lideri Kemal Kılıçdaroğlu miting meydanlarında "çiftçiye mazotu 1.5 TL yapacağım" vaadinde bulunurken, CHP'li Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve oğlu Sencer Işıklar'ın kendilerine ait dizel iki otomobilin depolarını belediyeyle anlaşmalı akaryakıt istasyonundan bedavaya doldurduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 21.5.2015 11:31 Güncelleme Tarihi: 21.5.2015 11:58
Vatandaşa 1.5 lira CHP'li başkana beleş
Belediyesi'ndeki 'li bir yetkili bile "Genel başkan 'mazotu 1.5 TL yapacağım' diyor. Bizim başkan ve oğlu bedavaya getiriyor" diyerek isyan etti. Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral ise belgeleri ellerinde olan bu yolsuzlukla ilgili 'ndan müfettiş isteyeceklerini açıkladı. Demiral, "Ailece belediyeyi hortumluyorlar" dedi.

DEPOLAR HEP FULLENMİŞ

Silivri'de CHP'li Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile oğlu Sencer Işıklar'a ait 34 SRM 71 ve 34 ZLG 34 plakalı otomobillerin dizel mazot ihtiyaçlarının belediyenin anlaşmalı akaryakıt şirketince karşılandığı belirlendi. 2009 yerel seçimlerinden sonra belediyeye ait araçların yakıt ihtiyacının karşılanması için Kamiloba'da bulunan "Yılmazlar Petrol" adlı akaryakıt istasyonuyla anlaşılmıştı.

CHP'NİN KESİNLEŞEN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Başkan Işıklar ve oğlunun, aynı zamanda MHP MYK Üyesi olan ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Volkan Yılmaz'a ait olan istasyondan araçlarının depolarını defalarca doldurduğu belirtildi. Skandal, şirketin veresiye satış fişlerinin ortaya çıkması ile anlaşıldı. Oğul Işıklar'ın yanı sıra Başkan Işıklar'ın da şahsına ait 34 ZLG 34 plakalı 2014 model Audi marka araca belediye personeli İlkin Gözen aracılığıyla 63 litre mazot doldurularak Silivri Belediyesi hesaplarından ödenmek suretiyle 199,71 TL'lik veresiye fişi düzenletildiği görüldü. Ortaya çıkarılan fişlerden çok sayıda kesildiği tespit edildi. Başkan Işıklar'ın kendi aracına alınan yakıtla ilgili düzenlenen Yılmazlar Petrol'e ait 006919 No'lu fiş bunlardan sadece biri. Başkan Işıklar ve oğlunun otomobillerinin depolarının birçok kez kamunun kasasından bedavaya fullendiği tespit edildi.

SİLİVRİ'DE DENİZ 30 METRE ÇEKİLDİ

AK PARTİ İŞİN PEŞİNDE

İçişleri Bakanlığı'na başvurup skandalın araştırılmasını isteyeceklerini belirten AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral, "Genel başkanları 'çiftçiye 1.5 liraya mazot vereceğiz' diyor. Başkan ve oğlu otomobillerinin depolarını kamu kaynaklarından bedava dolduruyor. İzahı mümkün olmayan bir durumla karşı karşıyayız. Ortaya çıkan belgeler buzdağının görünen kısmı. Araştırma, soruşturma yapıldığında daha neler çıkacak neler. Ailece kamuyu zarara uğratmışlar. Belediyeyi babalarının çiftliği gibi yönetmişler, yönetiyorlar. İçişleri Bakanlığı'ndan Silivri Belediyesi için denetim isteyeceğiz. İşin takipçisi olacağız. Yatırımlarla gündeme gelmesi gereken belediyenin, başkan Işıklar tarafından düşürdüğü durum hepimizi üzmüştür" dedi.

KÖFTECİ OĞUL

Oğul Sencer Işıklar'ın yüzde 50 ortağı olduğu firmadan belediye personeli için teklif usulü ile ızgara köfte alındığı da ortaya çıktı. Olayın Silivri'de yerel basına yansıması üzerine Başkan Işıklar "Bu haberler doğruysa istifa ederim" dedi. Yerel gazete belgeleri yayımlayıp Işıklar'ı istifaya davet etti. Ancak CHP'li başkan oralı olmadı.

Bu arada, Silivri'deki skandal belediyedeki CHP'li bir yetkiliyi bile isyan etti. CHP'li yetkili, "Genel başkan 'mazotu 1.5 TL yapacağım' diyor. Bizim başkan ve oğlu bedavaya getiriyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşa 1.5 lira CHP'li başkana beleş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN