Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Terör örgütünü arkasına almış demokrasiden bahsediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta açılış töreninde konuştu

Giriş Tarihi: 22.5.2015 18:47 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 22:51
Erdoğan: Terör örgütünü arkasına almış demokrasiden bahsediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış töreninde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve başbakanlığı döneminde Kahramanmaraş'ın kendisine gösterdiği güven ve teveccüh için teşekkür etti.

"BU İMKAN AK PARTİ İKTİDARINDA SAĞLANDI"

8 Mayıs'tan itibaren yurtdışında yaşayan vatandaşların oy kullanmaya başladığını hatırlatan Erdoğan, bu imkanın AK Parti iktidarında sağlandığını aktardı.

"Sadece gümrük kapılarında, havalimanlarında oy kullanılabiliyordu" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hamdolsun bu işi çözdük. Bu sistem, ilk defa 10 Ağustos cumhurbaşkanı seçimlerinde tatbik edildi. Birçok yanlışlar oldu, o zaman bazı sıkıntılar oldu ama bu seçimde şimdiye kadar 500 bin vatandaşımız oylarını kullandılar. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımdan bu imkanı bu fırsatı iyi değerlendirmelerini bekliyorum. Bugüne kadar oylarını kullanmayan kardeşlerimiz varsa gitsinler, başkonsolosluklarda veya gümrük kapılarında oylarını kullansınlar. Türkiye'nin geleceğinde onlar da oylarıyla söz sahibi olsunlar. Bu seçim çok önemli."

"BU BEYEFENDİ, KESTANE PAZARINDA BİR ZAMANLAR HOCAEFENDİYDİ"

Daha birkaç yıl öncesine kadar birbirlerine her türlü hakareti edenlerin bugün aynı çatı altında buluştuğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Bölücü terör örgütünün güdümündeki parti, bu paralel çatıya ve çeteye daha düne kadar demediğini bırakmıyordu. Şimdi maşallah, can ciğer kuzu sarması oldular. Kulağı var, duymaz. Gözü var, görmez. Dili var, hakkı söylemez. Bu beyefendi, kestane pazarında bir zamanlar hocaefendiydi. Değil mi? Şimdi nasıl oluyor da bu ülkede 50 bin insanın kanına girenlerle bakıyorsunuz bal kaymak olabiliyor? "

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Terör örgütünü arkasına almış demokrasiden bahsediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN