Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ey Kürt kardeş...

Giriş Tarihi: 24.5.2015 12:15 Güncelleme Tarihi: 24.5.2015 12:32
Ey Kürt kardeş...

Yazar Esra Elönü bugünkü yazısında Kürt seçmene seslendi: “Ey Kürt Kardeş “Bu Oyunun içinde senin oyun olmasın”!

İŞTE ESRA ELÖNÜ'NÜN BUGÜN SOSYAL MEDYADA ÇOK PAYLAŞILAN O YAZISI

EY KÜRT KARDEŞ "BU OYUNUN İÇİNDEN SENİN 'OY'UN OLMASIN!"

Ey Kürt Kardeşim.. . Ey Allahın dağını bağdaki sana tabut diye biçenlerle savaşan sen. Ey ölüyken sevilen kürt kardeşim. Sen göğsüne yatırdığın evladını senin bağrından kanla koparan elleri unuttun mu? Sen ciğerini alıp da giden kurşunlara ağıdınla siper olduğun günleri unuttun mu? Gezme ceylan bu dağlarda seni vururlar türküsüne sarılıp ceylanının dağılmış başını toplayıp bağrına gömdüğün günleri unuttun mu? Sen, son gömleğini giydirdin onlar bombalar dizdiler, sen uyuttun onlar evladını havaya uçurup kuşların kanadına kanını sıçrattılar unuttun mu?

TABUTLARI OY SANDIĞINA DÖNÜŞTÜRENLERE Mİ OY VERECEKSİN?

Şimdi soruyorum, evladını dağın üvey kurşunu yapan adamlara oy mu vereceksin? Şimdi parça parça gömülen evladının tabutundan oy sandığı yapmışlar farkında değil misin? Duyduk ki, seni secdenden vuran adamdan rahatsızsın, kıbleni Taksim'e çevirip kıyamını delik deşik edecek adamdan rahatsızsın, muslukta kan afişiyle sana tehdit akıtan adamdan rahatsızsın, Ümmeti ırkından vuran cüsselerle savaşan Peygamberine, hakaret eden yüreği kin toplamış adamlardan da rahatsızsın fakat çaremiz yok diyorsun bu adama oy vereceğiz. Sen evladına tuzak, kutsallarına oyun biçen adamın tek çaren olduğunu düşünüyorsun öyle mi?

BU ADAMLARIN KANLI SANDIĞINA ELİN NASIL GİDECEK?

Sırf Kürt diye bu adamın kanlı sandığına elin nasıl gidecek? Yasini de mi unuttun? Sana kuyular kazıp Yusuf'larını kaybeden ve oğullarının arkasından Yakup gibi ağlayan babaları da unuttun mu? Senin alnın secdeyi severken sen senin dininle alay eden , inandığını kursağına dizen adama oy mu vereceksin?

YASİN'İN CESEDİ BİZİM GÖZÜMÜZE YAŞ SENİN ADAMLIĞINA TAŞ OLSUN!

Sen o gün İbrahimleri öldürün fetvasını verdiğinde Yasin'in parçalarını Nemrut gibi dağıttığın o günle gurur duyan caniliğinle, ne köprüyü geçeceksin ne barajı aşacaksın. O adamın yüzüne böyle haykıracakken gidip kanlı değirmenine su mu taşıyacaksın? "Allah bize yeter o ne güzel vekildir diyen Yasin'in cesedi bizim gözümüze yaş senin adamlığına taş olsun." Diyeceğine, İbrahimleri öldürtten adam ne bilsin Kabeyi diyeceğine. Ona kendi elinle zaferler mi sunacaksın.? Siz kan putunuzu kıracak olan yiğitleri öldürüp ölüme sponsor olan partinizle zılgıt çekip halaya durun. Zaten senin gibi bir Nemrut'la varsın bizim Kabemiz bir olmasın şeref duyarız. Demeyecek misin?

EY KÜRT KARDEŞİM BU ADAMLAR SENİN NEYİN OLUYOR?

Ey Kürt kardeşim, şimdi soruyorum bu adam senin neyin oluyor? Aynı ırktansın kabul, ama bu adamla kardeş olabilir misin? Sen daha fazla ağıt yak diye kendini parçalayan adamla kardeş olabilir misin? Sen alın teriyle ekmeği ıslanmış esnafın teknesini eşkıyalarıyla dağıtan adamla kardeş olabilir misin? Senin kardeşin kim? Barış olsun diye dağdaki çarkları indiren, evladını dağdan alıp senin bağrına teslim eden kardeşlerin dururken, sen ağıdınla halay çeken bir vicdan sefili adama oy mu vereceksin? Sırf Müslümansın diye, Kobani'yi bahane edip evini inancını ateşe veren adama oy mu vereceksin?

EY KÜRT KARDEŞİM BU ADAMIN BARIŞ NARALARINA KANMA!

Ey Kürt Kardeşim, bu oyunun içinde senin oyun olmasın. Sen bagajında kandan başka hiçbir şey olmayan adama oy vermezsin, kuyularda kaybolan Yusufların sağırı değilsin.. Kulisi PKK olan bir adamın barış naralarına kanma! Sen bu oyun içinde bir oy olma..

ESRA ELÖNÜ/DİRİLİŞ POSTASI
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ey Kürt kardeş...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN