'Halkımla benim arama girmeye güçleri yetmez'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, meydanlara inmemesi için muhalefetin ısrarla YSK'ya başvurmasına yanıt verdi: Ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım. Halkımla arama girmeye kimsenin gücü yetmez

'Halkımla benim arama girmeye güçleri yetmez'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Kepez Arena Turgut Özal Spor Salonu önünde gerçekleşen toplu açılışta Antalyalılarla buluştu. Toplam 376 milyon liraya mal olan 32 yatırımın toplu açılışını gerçekleştiren Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) muhalefet partilerince yapılan "Cumhurbaşkanı meydana inmesin" başvurularına cevap verdi. Adana'da da meydanda olacağını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

MİLLETİN TARAFINDAYIM:
Diyorlar ki Yüksek Seçim Kurulu'na, 'Cumhurbaşkanı meydana inmesin'. CHP müracaat ediyor ret, MHP müracaat ediyor ret, arkadan bu HDP diye bir parti var, terör örgütünün arkasında olduğu, o da iki kez müracaat ediyor. Yine ret. Şimdi Adana'ya gideceğimi, yine aynı şekilde müracaat etmişler. Vali beye dedim ki, geleceğim ve orada konuşacağım. Çünkü ben cumhurun başkanıyım. Halkımın başkanıyım. Dolayısıyla halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez. Bu ülke bir hukuk devletidir. Efendim 'Cumhurbaşkanı tarafsızlık ilkesini çiğniyor'. Ben tüm partilere eşit mesafedeyim. Ancak taraf olmaya gelince ben milletin tarafındayım. Milletime karşı bir yanlış yapıldığı zaman oradayım. Siz görevi öyle vermediniz mi? Ben de görevimi yapıyorum.

KANAL İSTANBUL'UN BİR YANI:
(CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı proje) Proje ilan etme hevesine kapılmış. Yüzyılın projesi diye bula bula bizim Kanal İstanbul projemizi bulmuşlar. Hani 2011 seçimlerinde anlatmıştım ya, bir yanında bir milyonluk şehir, diğer yanında bir milyonluk şehir diye. Şimdi bu iki ucunda yapılması öngörülen şehirlerden yalnızca birini bulmuş. Herkes dalga geçiyor. Madem heveslendin bu işe, hiç değilse biraz kafanı kullan, ekipler kur, çalıştır, sonra da elle tutulur proje bul. Bunların her işi böyle, ciddiyet yok. Onlar milleti ciddiye almıyor.

LAFLARI BİRBİRİNİ TUTMUYOR:
Projeyle işsizliğin yüzde 5'e düşeceğini söylüyor. Daha önce ne diyordu, bana 4 yıl verin işsizliği sıfıra indireyim. Ya ne biçim iş. Bir taraftan bana 4 yıl verin işsizliği sıfıra indireyim diyorsun, ondan sonra da projeyle işsizlik yüzde 5'e inecek diyor. Laflar birbirini tutuyor mu? Akşam başka, sabah başka.

PENSİLVANYA ÜMİDİ TERÖR ÖRGÜTÜNE BAĞLADI:
Türkiye çok ilginç bir süreci yaşıyor. CHP ve MHP, HDP'nin barajı geçmesi için çalışıyor. Pensilvanya da tüm ümidini bölücü terör örgütü güdümündeki partiye bağlamış. Biz bu ittifakı 2007'den hatırlıyoruz. Neymiş devlet içinde devlet kuracaklarmış. Haydi kur da görelim. Ben ne demiştim, hatırlayın; 'İnlerine gireceğiz' demiştim. İnlerine girdik ve devam ediyor bu süreç. Ey Pensilvanya, her türlü kumpası kurduğun bir yapının gölgesine sığınmak da seni kurtarmayacak.

MÜSLÜMAN İKİ KEZ AYNI YERDEN SOKULMAZ:
HDP ve CHP, zorunlu din derslerini kaldırmak, Diyanet İşlerini kapatmak gibi vaatlerde bulunuyor. CHP, İmam Hatip'lerin orta kısmını kaldıracağını söyledi. Kayseri'de, 'ben böyle bir şey söylemedim' diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz. Sen kimi aldatıyorsun ya. Danıştay'ın kararı var, artık normal liselere de başörtülü girilebilecek.

BÖLÜCÜ ZİHNİYETE DERSİNİ VERİN!..
Göre ve geldiğimizde 26 olan havalimanı sayısını 54'e çıkarttık. Hakkari'de 56'ncıyı açacağız. 2 yıl önce açacaktık, engellediler, kim, bölücü terör örgütü. Ve onun uzantıları. İşlerine geldikleri zaman dağa gidip geliyorlar. 'Siz, bizim bu havalimanımızı niye engelliyorsunuz' diye öyle bir masaya oturup konuşmadılar. Çünkü onların derdi, benim Kürt vatandaşlarıma hizmet etmek değil. Onlar, Kürt vatandaşlarımın siyasi iradesini sömürüyorlar. Yaptıkları iş bu. Ben buradan tüm Kürt kardeşlerime sesleniyorum. 7 Haziran'da bölücü terör örgütünün arkasında olduğu bu siyasi zihniyete gereken dersi vereceğinize inanıyorum, çünkü bunlar asla size hizmet etmeyecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Halkımla benim arama girmeye güçleri yetmez'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN