Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdoğan'dan Demirtaş'a: Senin abin...

'ın PKK'lı abisi hakkında, 'IŞİD'e karşı insanlık onurunu koruyor' sözlerine Başbakan Yardımcısı Akdoğan'dan cevap geldi.

Giriş Tarihi: 26.5.2015 10:06 Güncelleme Tarihi: 26.5.2015 10:21
Akdoğan'dan Demirtaş'a: Senin abin...

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Eş Genel Başkanı 'ın kardeşi için "Senin kardeşin ne iş yapıyor, nerede?" dediğini anımsatarak, "Çıkmış diyor ki, 'IŞİD'e karşı insanlık onurunu koruyormuş, mücadele ediyormuş. Yani 'terörist' demenin başka bir hali. Peki, Türk askerine silah çekerken, karakol basarken, milletin evlatlarını şehit ederken de mi insanlık onurunu koruyordu bunlar?" ifadesini kullandı.

Akdoğan, Melihgazi Kültür Merkezinde düzenlenen Mayıs ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, önemli bir seçime gidildiğini, ülkenin geleceğinin belirleneceğini ve bunu "seçimlerin anası" olarak nitelendirdiğini söyledi.


KÜRT'AN ÖLÜSÜ DE DİRİSİNİ DE İSTİSMAR EDİYOR

Yalçın Akdoğan, AK Parti'yi yok etmek için karşılarında büyük bir işbirliğinin olduğuna dikkati çekerek, "Aynı oy yüzdesine ulaşabiliriz, milletvekili sayımız da önemli. Bir, iki puan her şeyi değiştirebilir, bu yüzden çok çalışmamız gerekiyor" dedi.
Akdoğan, terör örgütlerinin işbirliği halinde olduklarını anlatarak, HDP yöneticilerinin DHKP-C yöneticilerine teşekkür ettiğini dile getirdi. HDP'nin barajı geçmesi ve güçlenmesi durumunun demokrasiye hizmet etmeyeceğini belirten Akdoğan, şunları kaydetti:

"Çünkü bunların bir iradesi yok. Davul Selahattin Demirtaş'ın boynunda, tokmak Kandil'deki adamın elinde. O ne derse o oluyor. Hesabı Kandil'e veriyor, millete vermiyor. Demirtaş şimdi bana cevap vermiş. Ben, 'Senin kardeşin ne iş yapıyor, nerede?' dedim. Dağda biliyoruz. Çıkmış güya cevap veriyor, diyor ki, 'IŞİD'e karşı insanlık onurunu koruyormuş, mücadele ediyormuş. Yani terörist demenin başka bir hali. Peki, Türk askerine silah çekerken, karakol basarken milletin evlatlarını şehit ederken de mi insanlık onurunu koruyordu bunlar?

Cumhurbaşkanı Yüksekova'da havaalanı açacak, her türlü engellemeyi yaptılar 'havalimanı yapmayalım' diye. Şimdi Suriye'de PKK cenazeleri varmış üç tane, 'onları oraya götürelim de aynı gün provokasyon olsun' diye uğraşıyorlar. Yani Kürt'ün dirisini de istismar ediyor, ölüsünü de istismar ediyor. On gün önce ölmüş bu insanlar, niye göm müyorsunuz, niye cenazelerin üzerinden istismar yapıyorsunuz? Bu nasıl bir adiliktir. Kandil, çıkmış bana cevap veriyor, 'kimseyi tehdit etmiyorlarmış'. Senin varlığın tehdit demokrasiye, sen eli silahlı ortalıkta dolaşacaksın, sonra ben tehdit etmiyorum. Senin varlığın, demokrasiye tehdittir, siyasete tehdittir."
Akdoğan konuşmasının ardından içlerinde MHP'den istifa edip, AK Parti'ye katılan Ali Osman Yıldız'ın da aralarında yer aldığı partililere AK Parti rozeti taktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan'dan Demirtaş'a: Senin abin...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN