Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'den masadan kalkanlara çok sert klip

Seçim bildirgesinde "katılımcı, çoğulcu, özgürlükçü, demokratik ve sivil bir anayasa" amaçlandığını belirtilen AK Parti'den anayasa yapım sürecinde masadan kalkan muhalefet partilerine kliple çok sert tepki geldi. Klipte muhalefet liderlerinin kendi menfaatleri için masadan kalktıkları vurgulandı.

Giriş Tarihi: 27.5.2015 22:01 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 22:04
AK Parti'den masadan kalkanlara çok sert klip
AK Parti anayasa yapım sürecinde masadan kalkan muhalefet partilerini kliple çok sert bir şekilde eleştirdi. Seçim bildirgesinde "katılımcı, çoğulcu, özgürlükçü, demokratik ve sivil bir anayasa" amaçlandığını belirten AK Parti anayasa yapım sürecinde masadan kalkan muhalefet parti liderlerini hazırladığı klipte kendi menfaatleri için masadan kalkmakla suçladı. AK Parti 7 Haziran seçim bildirgesinde yeni anayasada "Yaşam tarzına saygı, eşit vatandaşlık, çoğulcu, eşitlikçi ve katılımcı demokrasi, kolluğa yönelik şikayetlerin üzerine etkin şekilde gidilmesi, siyasi etik kurallarının hayata geçirilmesi, sivil toplum kuruluşlarına yeni düzenleme, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için ayrı finansal raporlama standardı" unsurlarının yer alacağını vat etti.

2011'de başlayan yeni anayasa yapımı sürecini kararsizkalanlar.com sitesinde anlatan AK Parti muhalefet partilerinin süreçte masadan nasıl kalktıklarını kliple anlattı. Yeni anayasa yapımı sürecinde muhalefet partilerinin masadan birbir nasıl kalktığı anlatılan klipte muhalefet partisi liderlerinin kendi menfaatleri için süreci bozdukları belirtildi.

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda Kabul Edilen 60 Madde de sitede yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den masadan kalkanlara çok sert klip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN