Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizi öldürmek istediler

Bizi öldürmek istediler

MHP posteri olan bir otomobil önümüzü kesti. İçlerinden biri 'milletvekili kim' diye sordu. Benim olduğumu öğrenince cebinden çıkardığı bıçakla saldırdı

Adana'nın Aladağ ilçesinde, geçen Cumartesi günü seçim çalışmaları sırasında iki MHP'li tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan ve tedavisi süren AK Parti Adana Milletvekili Adayı Ramazan Demir, yaşadıkları dehşeti, hastane odasında SABAH'a anlattı.


'MİLLETVEKİLİ KİM?'
"Seçim çalışmalarının ardından Adana'ya dönerken, üzerinde MHP posteri olan bir otomobil, keskin bir virajda bizi şarampole yuvarlamaya çalıştı. Başarılı olamayınca bu kez otomobille önümüzü kestiler ve önce ses aracına saldırdılar. Şoförü korumak için aşağıya inince, içlerinden biri 'milletvekili kim' diye sordu. Benim olduğumu öğrenince cebinden çıkardığı bıçakla saldırdı. Kendimi korumak için elimi kaldırdığım an darbe aldım. Ardından akciğerimin üzerime öldürücü darbeyi vurdu. Bizi olay yerine gelen ilçe başkanımız kurtardı ve ambulansla Adana'ya getirildim.

'BAŞKAN PROVOKE ETTİ'
"Bu saldırı, başka siyasi partilerin gelmemesi için insanları yıldırarak, sahadan uzaklaştırmaya yönelik bir harekettir. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, son zamanlarda başta Cumhurbaşkanı olmak üzere devlet büyüklerine yönelik tahrik edici açıklamalar yaptı. Üzerine vazife olmayan konulara girmesi toplumu gerdi."

'TELEFON BİLE ETMEDİLER'
"Maalesef MHP'den arayan da olmadı. Her şey siyaset değil. 7 Haziran'dan sonra siyaset bitecek ama insanlık baki kalacak." Demir, CHP adayı Elif Doğan Türkmen'e yapılan saldırıyı kınayıp geçmiş olsun dileklerini iletti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizi öldürmek istediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN