: Pensilvanya'ya vuruyorsun, ses Demirtaş'tan çıkıyor

Giriş Tarihi: 28.5.2015 13:31 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 13:56
Davutoğlu: Pensilvanya'ya vuruyorsun, ses Demirtaş'tan çıkıyor

Ahmet mitinginde vatandaşlara seslendi. Davutoğlu Paralel suç örgütüyle Selahattin Demirtaş'ın ittifaklarına sert çıktı.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

30'lu yıllardaki CHP'nin bugünkü Kürt versiyonu HDP haşa "Allah kürtçe bilmiyor mu?" diyor.

Pensilvanya'ya vuruyorsunuz ses Demirtaş'tan çıkıyor.

Bunların karşısında elif gibi duruyor.

Biz nefret diline karşı getiriyoruz. Şiddet diline karşı, barış dilini getiriyoruz.

Türkiye'de vesayete, darbeye karşı kim dimdik durdu?

Milletvekili adayları saldırıya uğruyor bu aydınlardan ses gelmiyor ama HDP söz konusu olduğunda bütün bu gruplar birleşiyor. Bir bakıyorsunuz paralelcilerin yayın organlarında Kılıçdaroğlu CHP, HDP, MHP ve üç örgüt Kandil, Paralel ve DHKP'C birleşti. Kime karşı birleştiler AK Parti'ye karşı. AK Parti'nin duruşuna destek verecek misiniz? Bakınız üç günce Hakkari Yüksekova Havalimanını açtık ama bu havalimanı iki yıl gecikmeli açıldı. Sebebi ise terör örgütünün saldırıları. Demirtaş keşke bizde açılışta olsaydık demiş keşke sende yürek olsaydı da şiddete yer yok diyebilseydin. Bizde öyle bir yürek var ki herkesi içine alır.

Onlar çözüm sürecini engellemeye çalışır ama AK Parti çözüm sürecinin mimarı ve garantisidir. Olağanüstü hali kim kaldırdı, Kürtçe üzerindeki yasakları kim kaldırdı? Bugün bize karşı olanlar bile burada Kürtçe propaganda yapabiliyor? Dün açıklama yapan aydınlar duysun. Türkiye'ye özgürlükleri im getirdi, darbeye karşı dimdik kim durdu? Bizim için bütün vatandaşlarımız azizdir.

Bizim evimize sınırımıza kim gelirse gelsin onun aidiyetine bakmayız. Kapımızı sonuna kadar açar bağrımıza başarısız. Kobani olayları olana kadar Esed ile işbirliği yapan HDP bir anda Kobani'de tavır değiştirdi. biz üç gün için 180 bin kardeşimizi ülkemize aldık. Şimdi Kılıçdaroğlu hepsini geri göndereceğim diyor HDP ise hayır demiyor. Bir biz diyoruz biz kimseyi geri göndermeyiz. Yetimleri öksüzleri terk etmeyiz.

AYRINTILAR GELİYOR...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Pensilvanya'ya vuruyorsun, ses Demirtaş'tan çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN