Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pankart bile astırmıyorlar

Giriş Tarihi: 28.5.2015
Pankart bile astırmıyorlar

MHP Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Teyar Karakoç: Pankart ve afiş bile astırmıyorlar. Seçim bürosu açamıyorum. Araç kiralamak istedim araç bile vermediler. Vatandaş suskun

Diyarbakır'daki milletvekili adayları, PKK'nın bölgede seçmene uyguladığı baskıdan rahatsız. 7 Haziran'da yapılacak seçimler öncesinde halkla buluşan adaylar, baskı ve tehditlerin arttığına dikkat çekiyor.

'İNSANLAR TEDİRGİN'
AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Alaattin Parlak:
İnsanlar tedirgin. 'Köyden şu kadar oy çıkmazsa' veya 'Başka bir partiye oy çıkarsa sonuçlarına katlanacaksınız' şeklinde tehditler alıyorlar. MHP Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Teyar Karakoç: Afiş asamıyorum. Seçim bürosu açamıyorum. (Örgütün) 'HDP'nin dışında tek bir oy dahi başka partiye çıkarsa seçimden sonra sizi öldürürüz evinizi başınıza yıkarız, çocuklarınızı dağa kaldırırız bunun hesabını ödeyemezsiniz' noktasında.

'VATANDAŞ KORKMASIN'
Hüda-Par Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Zekeriya Yapıcıoğlu:
Daha önceki uygulamaları pratikleri ortada çok yüksek oranda oy aldıkları yerlerde hayatı çekilmez hale getiriyorlar. Vatandaştan müsterih olmasını sandığa gittiğinde hür iradesi ile oy kullanmasını istiyoruz. Bu baskılardan korkumuz yok.

'BASKILAR VAR'
Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Abdullah Arzakçı
: Diyarbakır'ın tüm ilçelerine gidiyorum oralarda vatandaş suskun, üzerlerinde birileri tarafından oluşmuş bir baskı var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pankart bile astırmıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN