Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözcü'nün patronuna evlat tokadı

Sözcü'nün patronu Akbaylar'ın kaçak garajının ortaya çıkmasının ardından bir şok gelişme daha yaşandı. Sözcü'nün küçük patronu Burak Akbay da korkup dava açtı. "Ben yapmadım" diyerek, suçu babasının üzerine attı. Ertuğrul Akbay evlat tokadıyla sarsıldı.

Giriş Tarihi: 28.5.2015 08:45 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 17:50
Sözcü'nün patronuna evlat tokadı
Gölge oğlan Ertuğrul Akbay yıllarca 'Gölge Adam' takma adıyla gazetecilik yaptı. Ünlü işadamları ve politikacılar hakkında asılsız haberler yaparak adeta aba altından sopa gösterdi. Daha sonra da Boğaz'ın en güzel yerinde 50 milyon liralık malikaneye taşındı, ardından da oğlu Burak Akbay'ı Sözcü'nün başına getirerek 'Gölge Gazete Patronu' oldu. Gazetesi Sözcü'de iftira ve yalan haberlerle kendisiyle uyuşmayan her kitleye saldıran Akbaylar'ın foyasını ise Takvim gazetesi ortaya çıkardı. Başkasının tapulu arazisine çökerek kaçak garaj yapan ailenin bu yolsuzluğu ortaya çıkınca belediye ekipleri harekete geçti. Akbaylar kendilerine verilen sürenin dolduğu gün garajın tentesini sökerek "Yıktık" dedi. Ama Takvim gazetesi bu oyunu yutmadı, gasp edilen araziyi çevreleyen duvarların yıkılması gerektiğini yazdı. Belediye tekrar harekete geçti ve duvarların yıkılması gerektiğini aileye bildirdi.

MAHKEMEDEN TOKAT

Bu sırada skandalla baştan beri uğraşan Ertuğrul Akbay üst üste sahtekarlıklar yaparak garajına sahip çıkmaya çalışırken, Takvim'in ardından bir darbe de oğlu Burak'tan geldi. Burak Akbay mahkemeye giderek basında çıkan haberlerde şahsının ve gazetesi Sözcü'nün imajının zarar gördüğünü iddia ederek mahkemeye gitti ve bahsi geçen malikanede oturmadığını, garajla ilgisinin olmadığını belirtip medyada yer alan haberler hakkında ihtiyati tedbir kararı istedi. Kaçak garajı babasının yaptırdığını itiraf eden Burak Akbay, öz babasını satarken; mahkeme ise bu talebi reddederek Burak'a tokat gibi bir cevap verdi.

DUVARLAR YIKILDI

Oğlu Burak tarafından satılan Ertuğrul Akbay ise yeni bir düzenbazlık yaparak bir kez daha garajını korumak istedi. Takvim gazetesinin "Yemezler Tatlım" haberi üzerine açtığı garajın etrafını çev iren kaçak duvarları yıkmak yerine duvar üzerindeki demir bariyerleri yıkan Akbay, aracını ise bu alana park etmeye devam etti. Üstelik resim alınmasını önlemek için de duvar yerine tel örgüyle çevirdiği kaçak arazisini dallarla kamufle etmeye çalıştı. Ancak Ertuğrul Akbay'ın bu oyunu yarım kaldı. Dün 4 minibüs dolusu zabıta Akbaylar'ın şatosunun bulunduğu yere gitti. İşgal edilen alandaki kaçak garaj duvarları için dozer götürüldü. Duvarlar dozer tarafından yerle bir edildi. Bu sırada Ertuğrul Akbay, Murat Çelikel adlı arkadaşıyla birlikte gasp ettiği garaja gitti. Garajın duvarlarının yıkılmasını canlı canlı izledi.

Takvim

İŞTE O BELGE;BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözcü'nün patronuna evlat tokadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN