Türkiye'nin en iyi haber sitesi

güvenliği için ’ya büyük sevkiyatı başlıyor

e sayılı günler kala partilerin propaganda yarışı kızışırken gözler ve ’ya çevrildi. Seçim güvenliği tartışmalarının odağındaki ’nin bölge halkına sandık tehdidine karşı bir dizi önlem geliyor. En dikkat çekici olanı ise, her iki bölgeye batıdan sevkiyatı gerçekleştirilerek bölge halkının güvenle sandığa gitmesini sağlamak.

Giriş Tarihi: 29.5.2015 09:43 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 10:22
Seçim güvenliği için Doğu’ya büyük polis sevkiyatı başlıyor
BÜYÜK SEVKİYAT
leri öncesi, ve 'da yaşayan vatandaşlara dönük saldırı, tehdit ve baskılarını arttıran 'nin arka bahçesi ve YDGH'ye karşılık bir dizi önlem alınacak. Şehir merkezlerinden köylere ve mezralara kadar sahanın tamamında Kürt vatandaşlara HDP'ye oy vermeleri noktasında baskı kuran illegal güçlere karşı, seçim gününe has bir dizi hazırlık yapılıyor. Batıdan yapılacak güvenlik gücü sevkiyatı ile birlikte, tehdit ve baskılar karşısında zaman zaman iradesini ortaya koyamayan bölge halkına güven gelecek.

HDP DIŞINDA KİMSE GİREMEZ TEHDİDİ

PKK ve YDGH daha önceki seçimlerde de, oy kullanılacak bölgelerde kurduğu timlerle vatandaşı baskı altında tutmaya çalışmış, silah zoruyla HDP'ye oy verilmesi için baskı kurmuştu. Propaganda döneminin başlamasıyla birlikte, HDP adaylarıyla birlikte sahada seçim çalışması yürüten terörist güçler, bir çok silahlı saldırı olayına imza atmıştı. Bölgede HDP karşısında diğer partilerin seçim çalışması yapmasını engellemeye çalışan silahlı güçler, bir kahvehane toplantısında geç ayağa kalktığı için bir vatandaşı vurmuştu. HDP konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmazken, bölgede bir çok noktada belirlenen yerlerde "Bu bölgeye HDP dışında hiç bir parti giremez" afişleri asılmıştı.

SABAH.COM.TR


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçim güvenliği için Doğu’ya büyük polis sevkiyatı başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN