Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhraç kararına tepkiler:

Giriş Tarihi: 31.5.2015
İhraç kararına tepkiler:
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik: Tarihi bir tartışma konusunda 'şöyle düşüneceksin' diye Mahinur Özdemir'in ihraç edilmesi bir çeşit şiddettir. Şiddetin gölgesinde ise fikir hürriyeti olmaz. Bu olay üzerinden fikir hürriyeti konusu yeni baştan ele alınmalıdır.
ABD'deki Louisville Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Justin McCarthy: İhraç kararı demokrasiye aykırı. Kimse bir şeyi söylemeye veya söylememeye zorlanamaz.
Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Norman Stone: Demokrasiyle bağdaşmayan bir karar. Yapılan baskılar kabul edilemez. Bu olaylar Amerika'daki Ermeni diyasporasının provokatif çalışmaları sonucu meydana geliyor.
Bilkent Üniversitesi Tarih Bölümü eski öğretim görevlisi Doç. Dr. İnanç Atılgan: Özdemir'e yapılanlar büyük bir hakaret ve iftira. Bir siyasi partinin böyle bir tavır takınması konunun nereye geldiğini gösteriyor. Seviyeyi yitirdiler. Soykırım kavramının içini boşalttılar. Bilim insanları bile konunun üzerine gitmekten çekinir oldu. Bu durum Avrupa'nın yüz karasıdır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhraç kararına tepkiler:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN