Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parti başkanı başörtümden rahatsız oldu

Giriş Tarihi: 31.5.2015
Parti başkanı başörtümden rahatsız oldu
Belçika'da Demokratik Hümanist Merkez (CDH) partisinden 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını kabul etmediği için ihraç edilen Brüksel Milletvekili Mahinur Özdemir, Anadolu Ajansı'na konuştu. Partiden asıl ihraç edilme nedeninin parti başkanının başörtüsünden rahatsız olması olduğunu söyleyen Mahinur Özdemir şunları söyledi:
Belçika hükümeti 'soykırımın hukuki bir kavram olduğunu ve bunun 1915 olaylarını kapsamadığını' kabul ediyor. Partime bunu hatırlattım. Buna rağmen 'Ermeni soykırımını kabul ettiğim' yönünde bir belge imzalamamı istediler. İhraçla tehdit ettiler. Dik durdum ve bunu kabul etmeyeceğimi söyledim
İki yıldır görevde olan Genel Başkan Benoit beni parti içinde görünmez poziyonlarda tutmak istedi. Başörtümden dolayı rahatsızlık duyduğunu biliyordum. Aldıkları karar beni bir şekilde ihraç etmek istediklerinin ve bunda başörtümün de bir etkisi olduğunun bir göstergesi. Bu olay (ihraç için) bir şekilde bahane oldu.
Bağımsız milletvekili dünyadaki haksızlıkları hukuksuzlukları parlamentoda dile getirmeye, ayrımcılıkla, yoksullukla ve işsizlikle mücadele konularını parlamentoya taşımaya devam edeceğim. Arakan Müslümanlarının durumu ve dünyadaki diğer ıstırapları Avrupa dahil olmak üzere uluslararası toplum görmezden geliyor. Öte yandan Özdemir'in ihraç kararına sosyal medyada büyük tepki oldu. "Hepimiz Mahinur Özdemir'iz" ve "Biz de CDH partisini gönlümüzden ihraç ettik" mesajları hızla yayılırken partinin genel merkezi önünde bazı sivil toplum örgütlerince protesto eylemi yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parti başkanı başörtümden rahatsız oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN