161 telefonu 2 yıl dinlediler

İDDİANAMEDEN: Dinlediklerini FTÖ arşivine aldılar. Oluşturulan ses havuzundan montaj yaptılar. Montajlar örgüt medyasına servis edildi. Erdoğan 16 kez, Davutoğlu 14 kez dinlendi

Giriş Tarihi: 2.6.2015
161 telefonu 2 yıl dinlediler
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve TÜBİTAK'ta yapılan yasadışı dinlemelere ilişkin iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianameye göre 28 sanık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin yanı sıra, bakan ve bürokratlardan oluşan devletin zirvesine dağıtılan 161 kriptolu telefonu 2 yıl süreyle dinledi. Erdoğan 16 kez, Başbakan Ahmet Davutoğlu 14 kez dinlendi. Elde edilen kayıtlar önce Fetullahçı Terör Örgütü (FTÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması arşivine aktarıldı, ardından montajlanarak örgüt kontrolündeki medya organlarında yayımlandı.

BÖCEKÇİLERİN 23 YIL HAPSİ İSTE
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofislerine konulan dinleme cihazlarıyla ilgili Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 7. duruşmasında savcı mütalaasını verdi. Savcı tutuklu polisler Sedat Zavar ve İlker Usta için 23 yıla kadar, eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz için ise 9 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep etti. Savcı Erdoğan'ın şikayetinden vazgeçtiği 7 kişi için ise beraat talep etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
161 telefonu 2 yıl dinlediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN