Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Koalisyonlu yıllar Türkiye'nin kayıp yıllarıdır

Giriş Tarihi: 2.6.2015 23:48 Güncelleme Tarihi: 3.6.2015 00:18
Erdoğan: Koalisyonlu yıllar Türkiye'nin kayıp yıllarıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Haziran seçimlerine yaklaşırken koalisyon haberlerine ve tartışmalarına tepki gösterdi. Erdoğan, "koalisyonlu yıllar Türkiye'nin kayıp yıllarıdır." dedi. İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

"40 YIL TÜRKİYE İÇİN KAYIP YILLARDIR"

Tek parti iktidarının faydalarını gördük. Son 70 yıla baktığımızda 40 yıl Türkiye için kayıp yıllardır. Koalisyon hükümetinde ne güven ne de istikrar bulabilirsiniz. Bu gerçeği göremeyenler hayırlı rüyalar göremezler. Koalisyon avına çıkanlar bir şeyin peşindeler. Daha önce benim başkanlığını yaptığım partinin peşindeler. Bir şeyi unutmamak lazım öyle veya böyle parlamenter demokrasiyle bu durumlara geldik fakat 3-4 yıldır patinaj çeken durumdayız fakat Başkanlık sistemine geçildiği anda hız kazanacağız. Aldığımız yetkiyi çok rahat kullanacağız.
Bir belediye başkanın özerkliği, başbakanda bakanda yoktur. Başbakan olarak halktan aldığınız yetkiyi kullanamıyorsunuz. 1 yasayı geçirmek için günlerce uğraşıyorlar bu hız kesmedir.

Seçim çalışmalarında bu vurgu pek yapılmıyor, ben kendim yapıyorum.(Başkanlık sistemi) Daha önce bunun sıkıntılarını yaşadık. Muhalefet bunu zaten istemiyor işlerine gelmiyor.

Biz bu mekanda tartışmayı başlattık, meydanlarda da anlatıyoruz. Meydanlar Yeni Türkiye için başkanlık sistemine evet diyor. Yeni Türkiye'yi getirecek
yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var.

Ben bundan önceki seçimlerdeki heyecanı bu seçim öncesi görmüyorum. Artık 4 gün kaldı biraz hareketlenme oldu.
Vaatler rehaveti ortadan kaldırmıyor. Bu oturduğumuz mekan için neler söylendi. Türkiye Cumhuriyeti'nin Külliyesi'ne kaçak saray diyecek kadar densizleştiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Koalisyonlu yıllar Türkiye'nin kayıp yıllarıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN