Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'den YSK'ya 'Paralel hile' başvurusu

Giriş Tarihi: 4.6.2015
AK Parti'den YSK'ya 'Paralel hile' başvurusu
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Paralel Yapı'yla bağlantılı Twitter hesabı @FuatAvni'nin seçimlerde hile yapılacağı iddiasıyla yayımladığı isimleri sızdıranlar hakkında işlem yapılması talebiyle Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu. Şentop, YSK'ya sunduğu başvuru dilekçesinde şunları kaydetti:
LİSTELER ARAŞTIRILSIN: "Fuatavni" adıyla Twitter'da yazan bir kişi, bazı sandıklarda görevli olan kişilerin seçimlerde hile yapacaklarına dair iddiaları yayınlamıştır. Listedeki kişilerin bilgilerinin doğru olup olmadığı, bu kişilerin gerçekten sandık görevlisi olup olmadığı bizce meçhuldür. Bunların bilgilerinin kontrol edilmesini talep ediyoruz.
PARALELİN TROLÜ BİLGİLERE NASIL ULAŞTI: YSK kararı gereği bu listeler partilere dahi verilmiyor. PDY'nin trolü bu bilgilere nasıl ulaşmıştır? Listede yer alan ilçe seçim kurullarının hakimleri, ilçe seçim müdürleri ve YSK'da bu bilgilere erişebilen herkes listelerin sızdırılması konusunda töhmet altındadır. Bu konuda gerekli soruşturma yapılmalı ve bu ilçe seçim hakimlerinin seçim hakimliği yapmamalarının sağlanması, seçim müdürlerinin açığa alınması, YSK ile bağlantısı tespit edilenlerin görevden alınması gerekir.
PARALELLER TESPİT EDİLSİN: Paralel Yapı'nın seçimlerde hile ve sahtekarlık yapmak üzere bazı hazırlıklar içinde bulunduğu, yapacakları hile ve sahtekarlık iş ve işlemlerini başkaları yapıyormuş gibi gösterecekleri yönünde ciddi duyumlar var. Bu yapının üyesi kişilerin seçim kurullarının herhangi bir kademesinde görev yapıp yapmadığının tespit edilmesi ve haklarında işlem yapılması gerekmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den YSK'ya 'Paralel hile' başvurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN