Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılmaz Özdil 'yi parlatanlara sert tepki gösterdi

AK Parti düşmanlığının en sevdiği yazarı Yılmaz Özdil, 'yi cici gösteren medya gruplarına sert çıkarak okuyucularını uyardı: Siz siz olun kalaşnikofa şarjör olmayın.

Giriş Tarihi: 4.6.2015 15:32 Güncelleme Tarihi: 4.6.2015 17:03
Yılmaz Özdil HDP'yi parlatanlara sert tepki gösterdi
yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü yazısında, Eş Genel Başkanı 'a ve onu "cici" göstermeye çalışan medya gruplarına sert çıktı.

İşte yazının o bölümü:

"ŞEKER DEMİRTAŞ KARİZMATİK ESPRİLERİYLE BÜYÜLEDİ..."
"Aman da hanimiş benim cici HDP'min mitingine en az 34 milyon kişi katıldı sayın seyirciler…

Ben diyeyim 34 milyon kişi, siz diyin 44 milyon kişi, o dereceydi yani…

Tatlı, şirin, hümanizm yumağı kalabalık, özgürlük okyanusunu andırırcasına, engindi, uçsuz bucaksızdı. Yüreklere su serpen dingin bir adalet meltemi, umutları burcu burcu çoğaltan kardeşlik rüzgarı esiyordu.

Sinerji insanı, huzur çağlayanı, mutluluk pıtırcığı Apocuk'un ruhumuzu okşayan masum posterleriyle meydanı dolduranlar, barış çiçeklerini yeşerten, sevgi kelebekleri gibiydiler. Her gördüğümüzde yumuk yumuk yanaklarını mıncıklayasımız gelen, zeki, çevik, sempatik, güldürürken düşündüren, şeker mi şeker Selahattin Demirtaş, karizmatik esprileriyle büyüledi.

Tarafsız (!) televizyonlarımızın muhabirleri canlı yayına peşmerge kıyafeti ve mekap giyerek çıkarken, spikerler zılgıt çekti. Amerikan aksanıyla konuşan ve kameralar karşısına versace marka poşusuyla geçen ekonomist yorumcu, demokrasiyi bu kadar içselleştirmiş bir partiyi ABD'de bile görmediğini, barajı geçmesi halinde, doların 25 kuruşa ineceğini, işsizliğin biteceğini, ihracatın 7 trilyon dolara yükseleceğini, borsanın endekslerden endeks beğeneceğini izah etti.

"30 YILDIR GAZETECİYİM BÖYLE CİLA GÖRMEDİM"
Başınızı omzuna yaslamak istediğiniz hassas lider Selocan'dan ege türküleri, azz sonra… "Biji" izlemeye devam edin sayın seyirciler!

Hangi liboş televizyonu açsak, bu halde… 30 senedir gazetecilik yapıyorum, böyle cila, böyle makyaj, böyle ambalaj görmedim.

"KALAŞNİKOFA ŞARJÖR OLMAYIN"
Elbette keyfiniz bilir ama…

Liboşlara uymayın.

Siz siz olun.

Kalaşnikofa şarjör olmayın."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz Özdil HDP'yi parlatanlara sert tepki gösterdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN