Hepsinin hedefinde var!

İngiliz basını başta olmak üzere 'a hakaret etmeyi vazife sayan Batı medyası, 7 Haziran öncesi saldırılarını artırdı. Gezi'de Erdoğan'ı hedef yapan ve 17-25 Aralık darbe girişiminde de Türkiye'ye vuran İngiliz, Amerikan ve Alman medyası, seçimlere iki gün kala yeni provakasyonlar peşinde. Batı'nın Erdoğan nefreti ise, geçtiğimiz günlerde yayınlanan 'ın başyazısında gizli.

Giriş Tarihi: 5.6.2015 11:45 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 12:28
Hepsinin hedefinde Erdoğan var!
7 Haziran seçimlerine günler kala Türkiye'yi karıştırmak isteyan Batı medyası, hakkında algı operasyonu yürütmeye devam ediyor. Hakaret boyutuna varan ifadeler kullanan İngiliz, ve Alman medyasının Erdoğan kininin asıl sebebi ise, yükselen ve büyüyen bir Türkiye'nin bölgede söz sahibi olması.

İngiliz dergisi "Doğrudan seçilen ilk cumhurbaşkanı olan, AK Parti'nin eski karizmatik başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, giderek daha despotik ve erişilmez oldu" ifadelerini kullanırken, Financial Times, "Pazar günü yapılacak olan seçimler ülkenin tarihinin seyrine karar verebilir" diye yazdı.

'ye vurgu

Economist "Türkiye'nin her yerinden süslü püslü yaşlı kadınlar, hipsterlar ve fabrika işçileri HDP'ye oy vereceğini söylüyor, ya 'Demirtaş'ı sevdikleri için' ya da 'Erdoğan'ı durdurmanın tek yolu' olduğu için. Bu büyük bir değişim" ifadelerini kullanarak HDP sempatizanlığı yaptı.

kin kustu

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan'ın kişiliğine hakaret eden Guardian ise "Eğer Erdoğan pazar günü istediğini alırsa, durdurulamaz olacak. Eğer engellenirse kin dolu gazabı tehlikeli bir şekilde serbest olmuş olacak" ifadelerini kullanarak haddini aştı.

Guardian gazetesinde yer alan haberde medyada yer alan seçim sonuçlarıyla oynanacağı iddialarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kızdırdığını söyleyerek onun gergin olduğunu savundu. Haberde Erdoğan'ın parlamentoyu kenara iterek "diktatöryal güçler" elde etmek istediği iddia edildi."Eğer Erdoğan istediğini alırsa..."

Eleştiri ve hakarette sınır tanımayan Guardian, haberini şu sözlerle bitiyor: "Eğer Erdoğan Pazar günü istediğini alırsa, durdurulamaz olacak. Eğer engellenirse kin dolu gazabı tehlikeli bir şekilde serbest olmuş olacak."

İşte Guardian'ın öfkesinin asıl sebebi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve bölgede ve dünyada büyük bir güç haline gelen Türkiye'yi çekemeyen başta Guardian olmak üzere İngiliz basınının öfkesinin sebebi, geçtiğimiz günlerde başyazısında yer alan şu ifadelerde gizli; "Tam Batılılaşmamış, yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez."Financial Times'tan skandal ifade

Financial Times gazetesi de, Erdoğan'a hakaret eden gazeteler arasında. Başyazısında Türkiye'de "Pazar günü yapılacak olan seçimler ülkenin tarihinin seyrine karar verebilir" ifadelerini kullanan gazetede şu skandal yoruma yer verildi; "Erdoğan'ın daha fazla güç elde etmesi "feci olur".

Almanlar ekonomiden vurmaya çalışıyor

Almanya'nın 'Die Zeit' gazetesi, "Erdoğan'ın sözde büyümesi" başlığını attığı yazısında, İstanbul Boğazına 3. köprü ve 12 şeritli otoyol, havaalanı projesi, devası yapıların inşaat çalışmaları anlatıldı. Türkiye'de inşaat patlamasının ülkede bir büyüme değil tam aksine gerçeklerden uzaklaştırma bir yabancılaştırma olduğu iddialarına yer verildi. 7 Haziran seçimlerinin öneminin vurgulandığı haberde "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gücünü ispatlamak için seçimleri kazanmak istiyor" şeklinde ifadeler kullanıldı.

NY Times çıldırdı

New York Times, "Türkiye'deki seçim Erdoğan için referandum" başlığıyla servis edilen geniş bir analiz haberinde,Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "artık yoldan çıktı" ifadesinin kullandı. Hem Erdoğan'ın diktatör olduğunu iddia eden, hem de dünya üzerinde hiçbir lidere bu kadar hakaret etmemiş olan Batı'nın iki yüzlülüğü bir kez daha gözler önüne serildi.

(Yeni Şafak)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepsinin hedefinde Erdoğan var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN