Yiğit Bulut'tan CHP'ye zor sorular

Giriş Tarihi: 5.6.2015 01:00 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 15:19
Yiğit Bulut'tan CHP'ye zor sorular

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, CHP'nin ortağı olduğu İş Bankası'yla ilgili canlı yayında çarpıcı sorular sordu, suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, A Haber'de Banu El'e konuk oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son günlerdeki "altın klozet" yalanlarına tepki gösteren Bulut, İş Bankası'yla ilgili skandal verileri canlı yayında açıkladı.

İş Bankası'nın Doğan Grubu'na Dışbank'ı 50 milyon dolara sattığını, Doğan Grubu'nun da yine aynı bankayı Belçikalılara 1 milyar Euro'nun üzerinde bir rakama devrettiğini açıklayan Yiğit Bulut, Petrol Ofisi satışında da benzer skandalın yaşandığını ifade etti.

Yiğit Bulut konuyla ilgili şöyle konuştu:

Altın klozet meselesinden çok önemli bir yere geleceğim. Bunu söylemeyecektim ama böyle bir iftira böyle bir yalan Cumhurbaşkanına hakaret, halka hakaret noktasında bunu söylemem lazım. CHP'nin hisse sahibi olduğu bir banka var İş Bankası.

DIŞ BANK'I İŞ BANKASI'NDAN 50 MİLYON DOLARA ALAN DOĞAN HOLDİNG, BU BANKAYI BELÇİKALILARA NASIL 1 MİLYAR EURO'YA SATTI?

İş Bankası Dış Bankı 50 milyon dolara Doğan Holding'e sattı. Doğan Holding 50 Milyon dolara aldığı Dış Bank'ı 1 milyar EURO'nun üzerinde Belçikalılara sattı. Şimdi ben İş Bankası'nın yönetiminde bulunan CHP'lilere ve o dönemdeki CHP'ye ve bu dönemdeki CHP'ye soruyorum. Saraydaki altın klozet yalanından geçtik reel bir şey var. 50 milyon Dolara satılan bir banka ki, İş Bankası'nın hisseleri halka açık yani halkın da orada payı var. Nasıl oldu da 1 miyar euro üzerinde çok kısa bir süre sonra Belçikalılara sattı. Siz 50 milyon dolara satıyorsunuz alan nasıl 1 milyar euronun üzerinde satıyor. Bundan kim komisyon aldı?


650 MİLYON DOLARA DOĞAN HOLDİNG'E DEVREDİLEN PETROL OFİSİNİ, DOĞAN HOLDİNG AVUSTURYALILARA 6.5 MİLYAR DOLARA NASIL SATTI?

Çok açık soruyorum bunun altında kimin imzaları var. CHP bunların hesabını vermek zorundadır. Altın klozet hikayesi tutmaz ama bu tutar çünkü bu gerçek. Hisse senetlerinin kayıtları var her şeyi var. İş Bankası'nın işlem gören hisselerinin borsadan alan yatırımcıların da o bankada payı var satılan bankada yani siz de ortaksınız ben de ortağım eğer hissemiz varsa. Bizim de ortak olduğumuz bankayı 50 milyon dolara satıyor alan ne hikmetse 1 milyar euroya satıyor. Daha önemlisi 650 milyon doların altında yine aynı Doğan Holding'e devrettiğin petrol ofisini ne çıktı da Doğan Holding 6.5 Milyar dolara Avusturyalılara sattı. 10 katı fiyatına. Bundan kim komisyon aldı? Bu satışları kim onayladı? 650 milyon dolarlık mal nasıl 6.5 milyar dolar çıktı? 6.5 milyar dolarlık malı sen niye 650 milyon doların altında devrettin? Hangi genel müdür imzaladı? Hangi yönetim kurulu imzaladı? CHP'nin bunun bilgisi var mıydı? Genel başkanın bilgisi var mıydı? Yönetim kurulunun bilgisi var mıydı? Ben bu isimleri biliyorum ama buradan söyleyemem açık seçik kamuoyuna soruyorum. Altın klozet var mı diye soruyorlar ya ben reel bir şey koyuyorum altın klozet bir sindirella masalı.

BUNUN HESABINI VERMEYEN CHP SEÇİME DAHİ GİREMEZ

Ortada 5 milyar doların üzerinde kazanç var bu söylediğim iki işlemde. Bu 5 milyar doları kim paylaştı arasında. Bunun hesabını vermeyen bir CHP seçime dahi giremez. Girer ama yüzünün akıyla giremez. Çok açık söylüyorum bu bir dosyadır kamuoyunun önüne koyuyorum.
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğit Bulut'tan CHP'ye zor sorular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN