Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'New York Times saldırıyorsa doğru yoldayız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: New York Times, bu ülkeye zerre faydası olmayanlara saldırmıyor. Şimdi de bu kardeşinize saldırıyorsa doğru yoldayız

'New York Times saldırıyorsa doğru yoldayız'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Gölbaşı'nda, ardından da 'de halkla buluştu. Erdoğan'ın konuşmalardan satırbaşları şöyle:

MAKBUL TÜRK - KÜRT YOK: Bu ülkede iki tane önemli tehlike var. Makbul Türkler makbul Kürtler. Biz ikisine de hayır diyoruz. Bizim görüşümüzde ne siyasi Türkçülük, ne siyasi Kürtçülük vardır.

ALLAYIP PULLUYORLAR: (Doğan ve Paralel medyanın Selahattin Demirtaş'a verdiği destek) Allayıp pullayıp çıkarıyorlar. Diyorlar ki "Bu yola bunlarla devam etmemeliyiz." Ben niye meydanlardayım. Bunlar yıllarca bu ülkede hükümetler kurdular, hükümetler indirdiler. Artık bu ülkede millet kuracak millet indirecek.

GÜVENİLMEZ: Şimdi elinde saz olanlara inanmayın, bunların sazına güvenilmez. Gerçek âşık değil bunlar.

CİCİ ÇOCUK: Bunların bir cici çocuğu var, bu cici çocuk sokağa davet etti, 50 kişi öldü mü? Ölenler Kürt değil miydi? Ona söylemiyorum zaten onda ciğer yok, zerre insaf yok. O aydınlara sesleniyorum. Siz bu tür katliama vesile olanlarla birlikte mi olacaksınız.

HİZMET EDENLERE SALDIRIYORLAR: Bu kardeşinize kimler saldırıyor, bir bakın. Bu milleti sevenler saldırıyorsa haklılar, ama bu milletin düşmanları saldırıyorsa herhalde haksızlar. Yani Amerika'nın New York Times'ı Abdülhamit Han'a saldırdığına göre, Amerika'nın NewYork Times'ı Menderes'e saldırdığına göre, Amerika'nın New York Times'ı rahmetli Özal'a saldırdığına göre, Amerika'nın New York Times'ı şimdi de bu kardeşinize saldırıyorsa, biz doğru yoldayız. Bakın, bul ülkeye zerre kadar faydası olmayanlara saldırmıyor bunlar. Bu ülkeye hizmet edenlere saldırıyor.

BEDELİNİ ÖDEYECEKLER: Türkmen kardeşlerimize, Bayır Bucak Türkmenlerine yardım götüren MİT TIR'larıyla ilgili ihaneti, alçaklığı gördünüz değil mi? Bu gazetenin hangi gazete olduğunu biliyorsunuz. Cumhuriyet gazetesinin bugüne kadar bu ülkeye zerre kadar bir hayrı oldu mu? Şimdi onun genel yayın yönetmeninin bu attığı başlık yeni değil ki. Bunlar bunun bedelini ödeyecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'New York Times saldırıyorsa doğru yoldayız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN