Demirtaş: " bize yakın durursa şeref kazanır"

Giriş Tarihi: 10.6.2015 11:02 Güncelleme Tarihi: 10.6.2015 11:23
Demirtaş: MHP bize yakın durursa şeref kazanır

Diyarbakır'da 4 kişinin öldüğü saldırıya ilişkin açıklamada bulunan ve ardından koalisyon ile ilgili değerlendirme yapan EŞ Genel Başkanı , 'ye sert göndermelerde bulundu.

"BİZ SİLAHLI ÖRGÜT DEĞİLİZ"

'nin silahlı terör örgütü olmadığını belirten Demirtaş, "Birileri iç savaş çıkarmak için harekete geçmiş. Kimlerin elinde silah var iyi biliyoruz. Biz silahlı örgüt filan değiliz, bu saçmalığı bıraksınlar. Her gün cenaze toprağa veriyoruz. Yapamıyorsanız görevi bırakın. Bu ülkeyi yönetecek kadrolar çıkacaktır. Partimizin olgun duruşu olmasaydı, nefes alınamazdı" dedi.

"MHP BİZE YAKLAŞIRSA ŞEREF KAZANIR"

'nin HDP ile yan yana gelmeyiz açıklamasını değerlendiren Demirtaş, "Birileri biz HDP'yle yan yana gelmeyiz, yan yana durmayız falan diyor. Sizin HDP ile yan yana durmanız size ancak şeref kazandırır. Bizimle yan yana duranlar onurlu, şerefli duruşumuzdan biraz nasiplenmiş olurlar. Kimse HDP'ye saldırmasın" diye konuştu.

"DÜNYA TERSİNE DÖNSE..."


Koalisyon senaryolarına ilişkin konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı , koalisyon için topu ve 'ye atarken, MHP'li ise "Dünya tersine döner, HDP ile bir araya gelinmez" demişti.

2015 Genel Seçim Sonuçları

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş: "MHP bize yakın durursa şeref kazanır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN