Mimarlar Odası unuttu, Doğan 1 milyar dolar kazandı

Giriş Tarihi: 15.6.2015 09:47
Mimarlar Odası unuttu, Doğan 1 milyar dolar kazandı

Her projeye dava açan Mimarlar Odası, Doğan'ın Trump Towers'taki imar planlarını görmezden geldi. Aydın Doğan, imar planlarını değiştirerek 1 koyup 3 aldı.

Hilton arazisi üzerine rezidans yapıp 3 milyar dolarlık bir gelir hedefleyen Aydın Doğan, İBB'den gerekli izni alamayınca hayal kırıklığına uğramıştı. Doğan bunun üzerine yine Şişli'de bulunan Trump projesiyle bir verip üç aldı. Doğan, Şişli Belediyesi'nin imar artışıyla emsali 3 katına çıkan Trump Towers projesiyle 1 milyar dolarlık bir kazanç sağladı. İmar planlarında spor ve eğitim alanı olarak görünen Trump Towers projesindeki asıl skandal ise meslek odalarının emsali üç katına çıkan inşaata dava açmamalarıydı.

İMARA AYDIN DOĞAN AYARI

Cumhurbaşkanlığı Sarayı başta olmak üzere yükselen her büyük projeye dava yağdıran Mimarlar Odası ne hikmetse Trump Towers projesiyle ilgili dava açmadı. Oda yetkilileri Doğan'ın rant kulesine dava açmayı unuttuklarını açıkladı. Mecideköy'de bulunan ve imar planlarında spor alanı olarak gözüken arazi üzerinde yükselen Trump Towers'ta Aydın Doğan emsal artışıyla 1 milyar dolarlık kazanç sağladı.

EŞE DOSTA DAĞITTI

Trump'la bir verip üç alan Aydın Doğan, bünyesinde çalışan yazar ve yöneticileri de unutmadı. Başta Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan olmak üzere bütün üst düzey yöneticilere milyon dolarlık dairelerden kelepir fiyata verdi.

GÖRMEDİK, DUYMADIK, BİLMİYORUZ

Trump Towers projesindeki bir skandal da meslek odalarının Aydın Doğan'ın projesini es geçmeleriydi. Karayolları üzerinde yapılan Zorlu Holding'in projesi başta olmak üzere Şişli ve Levent'teki 70'in üzerindeki projeye dava açan Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası nedense Aydın Doğan'ın projesine sessiz kaldı. Meslek odaları 120 günlük yasal süre içinde projeye dava açmayıp, 120 gün geçtikten sonra dava açtılar.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mimarlar Odası unuttu, Doğan 1 milyar dolar kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN