Yumrukları çözün baltaları gömün

Giriş Tarihi: 17.6.2015
Yumrukları çözün baltaları gömün

Davutoğlu yeni vekillerle ilk grup toplantısında diğer partilere mesaj verdi: Bizimle koalisyon kurmaya niyetli olanlar yumruklarınızı çözün, baltalarınızı gömün

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni seçilen vekillerle AK Parti Genel Merkezi'nde ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Davutoğlu, şu mesajları verdi:

TÜRKİYE'Yİ UKRAYNALILAŞTIRMAK:
Seçim sonuçlarıyla ilgili hiç kimsenin spekülasyon yapmadan milli iradeyi doğru okuması lazım. Demokrasi çıkan neticeye saygı gerektirir. Türkiye'yi Ukraynalılaştırmak, manipülasyonlarla istikrarsızlaştırmak isteyenlerin yerine milli irade tecelli etmiştir.

KİMSE ROL ÇALMASIN:
Bu seçimlerin birinci partisi ve kazananı AK Parti. Bu matematiksel bir gerçek olduğu kadar siyasal bir gerçektir. Milletimiz AK Parti'yi yetkili ve sorumlu kılmıştır. Kimse rol çalmaya kalkmasın.VEKİL TRANSFERİNE TEPKİ:
Biz ilkelerin siyasetini benimsiyoruz. 90'lı yılların kirli siyasetini hiçbir zaman partimize bulaştırmadık. Eskiden olsa 'Acaba hangi partiden transfer ederler' iddiasını ortaya atarlardı. Biz milletimizin benimsemediği hiçbir yöntemin AK Parti'ye nüfuz etmesine izin vermeyeceğiz.

BLOK NE DEMEK?
CHP kaybettiği bir seçimi kazandım telaşına yöneldi. Kılıçdaroğlu 'yüzde 60'lık blok var' diyor. Bir kere yüzde 60 yok. Bizi kutuplaştırıcı bir söylem kullanmakla tenkit edenlere söylüyorum. Blok ne demek? Bundan daha kutuplaştırıcı söylem olabilir mi? Restorasyondan bahsediyorlar. Tabirleri doğru kullansınlar. Devlet makamlarına ve siyaset kurullarına hakaret ederek restorasyon yapılmaz.


TUTUMUNUZU AÇIKÇA SÖYLEYİN:
MHP'nin kapıları kapatan bir tutumuyla karşı karşıyayız. MHP'de hep başka partilerin ne yapması gerektiği söyleniyor. Halk bilmek istiyor. Siz ne yapmak istiyorsunuz? Onlar da iç muhasebe yapmak durumundalar. HDP ise daha vahim bir tablo ortaya koydu. Seçimin galibi ilan ettiler kendilerini. Yüzde 13'le nasıl seçim galibi oldukları tartışılır. Şimdi sınav vaktidir. Sayın Demirtaş'ın bu silahları gömme vaktidir dediğini duydunuz mu?

ARKADAŞINA GÖNDER
Yumrukları çözün baltaları gömün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN