Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ü vekillikten eden taktik!

Giriş Tarihi: 18.6.2015 10:24
Mustafa Sarıgül'ü vekillikten eden taktik!

'den 9. sıra milletvekili adayı olan 'ün Meclis'e girememesinde 'bir taşla iki kuş' stratejisinin yer aldığı iddia edildi.

Seçimde 9. sırayı riskli görmeyen Sarıgül, neden Meclis dışı kaldı?

kulislerinde ilginç iddialar konuşuluyor. Seçim öncesi Şişli Belediyesi koridorlarında başlayıp mahkeme koridorlarına kadar taşınan kavga 'e büyük darbe vurdu. CHP örgütlerinde çok da kabul görmeyen Sarıgül'e karşı cephe genişledi.

Sarıgül'e karış olan ve içlerin de CHP'lilerin de bulunduğu grupların Mustafa Sarıgül'ün aleyhinde çalıştı. Bıçak sırtı sayılabilecek bir yerden aday gösterilen Sarıgül'ün Meclis'e gitmesini istemeyen CHP'liler bile oy vermeyeceğini söylemeye başladı.

'TATAVA YAPMA BAS GEÇ' BU SEFER TERSE DÖNDÜ

Geçen yıl yerel seçimler sırasında AK Parti karşıtı olan gruplar CHP'nin İstanbul adayı Mustafa Sarıgül'ü sevmese de "Tatava yapma bas geç" (kusurlarını öne çıkarmanın şimdi sırası değil' anlayışla oy vermişti. İddiaya göre aynı gruplar bu kez HDP'yi destekledi ve sosyal medyada Sarıgül karşıtı CHP'lilere de seslenerek 'Bir taşla iki kuş' (Hem Sarıgül Meclis dışında kalsın hem de HDP barajı geçsin) kampanyası yürüttü.

İddiaya göre bu kampanya etkili oldu. Birçok CHP'li bölgede CHP yerine HDP'ye oy verdi. CHP bölgede istediği oyu alamadı. HDP de barajı geçince Sarıgül Meclis dışında kaldı. Yani 'Bir taşla iki kuş' vurulmuş oldu.

Kaynak : Radikal
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Sarıgül'ü vekillikten eden taktik!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN