Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in si nereden ve ne zaman kalkacak?

91 yaşında hayata veda etti. Süleyman Demirel nereye gömülecek, mezarı nerede olacak töreni ne zaman yapılacak merak ediliyordu. Doktoru tarafından yapılan açıklamaya göre Demirel’in son nefesine dek bilinci açıktı. Süleyman Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur Süleyman Demirel'in cenazesinin ne zaman ve nereye defnedileceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 18.6.2015 10:29
Süleyman Demirel'in cenazesi nereden ve ne zaman kalkacak?
'in özel doktoru Aylin Cesur, Demirel'in İslamköy'de Nazmiye Demirel'in yanıbaşında defnedileceğini söyledi. törenini ne zaman yapılacağı ise açıklanmadı.

Dokuzuncu Süleyman Demirel, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Demirel'in vefat haberi memleketi Isparta'da ve doğduğu Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy'de büyük üzüntü yarattı. Demirel için anıt mezar yapılacak Çalca Tepe'deki alan, uzun süre önce hazırlanmıştı. Demirel'in önce İslamköy Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanlığındaki eşi Nazmiye Demirel'in mezarının yanına, sonra anıt mezar yapılacak alana mı defnedileceği, yoksa doğrudan Çalca Tepe'de hazırlanan yere mi defnedileceği henüz netlik kazanmadı. Demirel'in cenazesi devlet töreninin ardından cuma günü İslamköy'de toprağa verilecek.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in saat 02.05'te solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi. Özel Ankara Güven Hastanesi'nden yapılan açıklamada, Demirel'in vefatına ilişkin bilgi verildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Değerli Türk Milletine, 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel, 13 Mayıs 2015 tarihinde böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği ve akut solunum yolları enfeksiyonu sebebiyle hastanemize yatırılmıştır. Takip eden günlerde sağlık durumu giderek ağırlaşmış ve tedavileri devam etmekte iken, 16 Haziran 2015 tarihinde solunum ve kalp fonksiyonlarında ileri derece kötüleşme olmuştur. Yapılan tüm girişimlere rağmen cevap alınamamış, 17 Haziran 2015 saat 02.05'te hayatını kaybetmiştir.
Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı dileriz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süleyman Demirel'in cenazesi nereden ve ne zaman kalkacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN