'de savaşan 'li plakası ile defnedildi

Kod adı Gelhat Rumet'ti. 'e karşı savaşmak için 'ye gitti. Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu olan YPG'nin safhına geçti. Ancak çatışmada hayatını kaybetti. Keith Broomfield, plakalı bir arabanın yer aldığı cenaze töreniyle 'de toprağa verildi!

Giriş Tarihi: 19.6.2015 15:46 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 17:49
Kobani'de savaşan ABD'li Kürdistan plakası ile defnedildi
Amerikan filmi Adı Keith Broomfield'di. 'nin Massachusetts eyaletinde dünyaya geldi. Zengin bir ailenin ferdiydi. Babası Broomfield Laboratuvarları'nın sahibiydi. Ancak 'de hayatını kaybetti! Broomfield, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu olan YPG'ye katılmak istedi. Annesi onu fikrinden vazgeçirmek için yalvardı. Ancak ikna edemedi. Ve Broomfield, Şubat 2015'te dünyanın bir ucundan kalkıp Suriye'ye geldi. Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu olan YPG'nin saflarına geçti.

BOSTON'DA İLGİNÇ BULUŞMA

YPG'lileri koordine eden ve ABD'lilerden oluşan birime girdi. Kod adı artık "Halkın onuru" anlamına gelen Gelhat Rumet'ti. Amerikalı Gelhat, YPG ile birlikte 'e karşı savaşmaya başladı. Ancak 3 Haziran'da çıkan çatışmada hayatını kaybetti. Ailesi ABD'den kalkıp Mürşitpınar Sınır Kapısı'na geldi. Oğullarının cenazesini alıp geri döndü. Geçtiğimiz günlerde de Keith için Massachusetts eyaletinin başkenti 'da cenaze töreni düzenlendi. Keith'in ailesi ve akrabaları sözde bayrağı ile birlikte cenaze törenine katıldı.

AMERİKAN YPG'Lİ BÖYLE DEFNEDİLDİ- TIKLAYIN


ANNE: İKNA EDEMEDİM...

Söz konusu arabanın plakasında Kürdistan yazılıydı. Plakada "VIRGINIA KURDSTN" ifadesi vardı. Bu detay büyük şaşkınlık yaratırken Broomfiel'in annesi ilginç açıklamalar yaptı. NBC NEWS'e konuşan ölen Broomfild'in annesi Donna Broomfild, oğlunun Suriye'ye gitmesini istemediğini, ancak bütün çabalarına rağmen oğlunu vazgeçiremediğini söyledi. Anne, "Bana, 'Ben yapmam gerekeni yapacağım' dedi. Kendi yolunu kendisi seçti" diye konuştu.

Takvim

PYD, DAEŞ'ten çok daha tehlikeli

Dehşet senaryosu

Hürriyet-PKK-CIA ortak yapımı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kobani'de savaşan ABD'li Kürdistan plakası ile defnedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN