Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahur yasağı algı operasyonu çıktı

Silivri’de paralel yapı soruşturmaları kapsamında tutuklanan çoğu polis şüphelilere sahur yemeği verilmediği iddiası gerçek dışı çıktı. Savcılığın ramazan öncesinde sahur yemeği isteyenler için liste yaptığı bu polislerin isimlerini kasıtlı olarak listeye yazdırmadıkları şimdi de yemek verilmiyor diye algı operasyonuna giriştikleri öğrenildi.

Giriş Tarihi: 21.6.2015 15:02 Güncelleme Tarihi: 21.6.2015 15:10
Sahur yasağı algı operasyonu çıktı
Silivri'de paralel yapı soruşturmaları kapsamında tutuklanan şüphelilere sahur yemeği verilmediği iddiası gerçek dışı çıktı.

ÖNCEDEN LİSTE YAPILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Silivri Cezaevi'nde savcılığın talimatı ile Ramazan öncesinde öğlen yemek istikakını saat 23.30 ila 02.00 arasında almak isteyenlere ilişkin bir liste hazırlandı. Çünkü yemek açık cezaevinde pişiyordu ve listedeki kişi sayısına göre yemek çıkarılacaktı. Bütün koğuşlar dolaşılarak talep edenlerin isimlerinin yer aldığı bir liste hazırlandı ve listedeki mahkumlara Ramazan ayına girildikten sonra bu zaman aralığında yemek verilmeye başlandı.

LİSTEYE ADLARINI YAZDIRMADILAR

Fakat bu liste oluşturulurken adını yazdırmayan bazı tutuklular, avukatları aracılığı ile kamuoyuna "Silivri Cezaevi'nde sahur yemeği verilmiyor" açıklaması yapmaya başladı. Cezaevi yönetimi ve sorumlu savcılar bu tavır karşısında hayrete düştü. Sahur yemeği verilmediği bilgisinin kesinlikle gerçek dışı olduğunu belirten cezaevi kaynakları ise talep edenlere sahur yemeği verildiğini bu sıkıntısını kamuoyuna açıklayan kişilerin sahur yemeği konusunda taleplerinin olmadığını kaydettiler.

Silivri Cezaevi'nden sorumlu Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddialar ile ilgili kamuoyuna tatmin edici bir açıklama yapması bekleniyor.

Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahur yasağı algı operasyonu çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN