Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınırda askeri hareketlilik

Mardin'in Nusaybin İlçesi ile hemen karşısında bulunan 'nin Kamışlı kenti arasındaki sınır bölgesinin Türk askerleri tarafından hendek kazılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 22.6.2015 15:31 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 15:38
Sınırda askeri hareketlilik
İş makineleri tarafından hendek kazma çalışmaları sürürken, askerlerin bölgede güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

'nin Kamışlı kentinin hemen karşısında bulunan Nusaybin İlçesi'nde sınırdaki mayınlı bölgeye Türk askerleri tarafından hendek kazılmaya başlandı.
Nusaybin ile Cizre arasında bulunan ve daha önce yapılan ancak açılmayan yeni Nusaybin Sınır Kapısı kesiminde başlanan hendek kazma çalışmaları iş makineleri eşliğinde sürüyor.

İki metre genişliğinde ve 3 metre derinliğindeki hendek bugüne kadar yaklaşık 300 metre uzunluğunda kazıldı. Hendek kazma çalışmaları devam ederken, bölgede Türk askerlerinin zırhlı araçlarla güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Hendeğin, Suriye'deki is savaş yüzünden güvenlik amaçlı kazıldığı ve yasa dışı geçişlerin önlenmesinin de önüne geçmek olduğu öğrenildi.Nusaybin ile Kamışlı arasına Şubat ayında da bu kez Kızıltepe İlçesi yönüne yine hendek kazılmıştı. Yine 2 metre genişlik ve 3 metre derinliği olan hendek yaklaşık 1 kilometreyi bulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırda askeri hareketlilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN