Türkiye 6 milyar $ harcadı

Giriş Tarihi: 22.6.2015
Türkiye 6 milyar $ harcadı

BM İyi Niyet Elçisi ünlü sinema sanatçısı Angelina Jolie'nin Türkiye ziyareti ABD medyasında, "Dünya Jolie'yi İzliyor, Türkiye 6 milyar dolar harcadı" gibi başlıklarla duyuruldu

AngelIna Jolie'nin Türkiye ziyaretini geniş bir haberde yansıtan Amerika'nın Sesi (VOA), "Jolie'nin ziyaretiyle gözler Suriye ve Irak sınırında kamplara çevrilmişken sığınmacılar için dünyadan sadece 370 milyon dolar geldiği ancak Türkiye'nin 6 milyar dolar harcadığını" belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mardin'de BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'in de katıldığı sığınmacılarla buluştuğu iftarda, açık kapı politikasını sürdüreceklerini anlatırken, VOA Erdoğan'ın Avrupa ülkelerini sert ifadelerle eleştirdiğini anlattı.

ERDOĞAN TEPKİLİ

Haberde Erdoğan'ın, daha sonra Guterres'in de katıldığı Mardin'de sığınmacılara yönelik iftarda açılış konuşmasını yaparken Avrupa'ya "sert sözler"le tepki gösterdiğine dikkat çekiliyor. Bu arada Erdoğan'ın PYD'ye yönelik tepkisine de değinilirken, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ayrıca Suriye'deki Kürt özerk bölge yönetimi konusunda da uluslararası kamuoyuna tepkiliydi. ABD'yi zikretmedi ancak PYD'ye verilen destekten rahatsızlık duyduğunun altını çizdiği" belirtiliyor.

TÜRKİYE BÜYÜK İŞ BAŞARIYOR
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres Şanlıurfa Suruç ilçesinde AFAD tarafından kurulan çadır kenti ziyaret etti. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi'den kamp hakkında bilgi alan Guterres, "Bütün kardeşçe duygularınızla bütün yakınlığınızla önemli yardımlar gerçekleştirdiniz" diyerek, Türkiye'nin büyük işler başardığını söyledi. Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyaret eden Guterres burada yetkililerden bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye 6 milyar $ harcadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN