'Türk milleti' demedi yemini tekrarladı

Giriş Tarihi: 24.6.2015 09:39
'Türk milleti' demedi yemini tekrarladı

Mardin milletvekili Mehmet Ali Aslan milletvekili yemininde ki 'Türk milleti' ifadesini 'Türkiye milleti' olarak okuyunca yemini tekrarlamak zorunda kaldı.

Türkiye Büyük Millet i'nde vekiller ilk oturumda yemin ettiler. Bazı vekiller ise yemini doğru edemeyince yemini tekrarlamak zorunda kaldı. O vekillerden biri de Mardin milletvekili Mehmet Ali Aslan'dı.

"TÜRK MİLLETİ" YERİNE "TÜRKİYE MİLLETİ" DEDİ

Meclis kürsüsüne yemin etmek için gelen Aslan, "Büyük Türk milleti" yerine "Büyük Türkiye milleti" deyince diğer vekiller tepki gösterdi. Bunun üzerine Aslan, yeminini tekrarlamak zorunda kaldı.

MİLLETVEKİLLERİNİN YEMİN METNİ:

"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türk milleti' demedi yemini tekrarladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN