Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yiğit Bulut: Bunlar saf haberler değil, başka bir planları var

Külliyesi'ndeki yemeğiyle ilgili iftiralara değinen Yiğit Bulut, söz konusu haberlerin saf haberler olmadığını, bu haberlerle başka bir planın ön çalışmasının yapıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 24.6.2015 13:29 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 14:26
Yiğit Bulut: Bunlar saf haberler değil, başka bir planları var
Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber'de Gökhan Gökçe'nin sunduğu Derin Analiz programında gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Meclis'teki yemin töreni, törende HDP'lilerin İstiklal Marşı'na iştirak etmemesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan saygısızlık gibi konuları yorumlayan Bulut, dün bazı gazetelerde çıkan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'yle ilgili iftiralara da sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı'nda 600 bin liralık yemeği verildiği iddiasının tamamen maksatlı bir yıpratma ve halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı kışkırtma niyetiyle yapıldığını ifade eden Yiğit Bulut, "Kim ki, parlamentoyu itibarsızlaştırıyorsa, hangi partiyi, hangi milletvekilini olursa olsun, kim ki milletvekillerini, Cumhurbaşkanlığı'nı itibarsızlaştırmak için haber yapıyorsa, bilin ki onlar başka bir plan içindedir. Bunlar saf haberler değil" dedi.

Yiğit Bulut şöyle konuştu:

Bugün malum medyanın bazı gazetelerinde, dün akşam Cumhurbaşkanlığı'nda yapılan iftarla ilgili bazı haberler çıktı. "Masa 200 bin lira, iftar 300 bin lira, yenilen yemek 500 bin lira..." gibi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan Hürriyet'e yalanlama

O MASA ANKARA'DA YAPTIRILDI, MALZEMESİ SUNTA


O masa Ankara'da yaptırılmış. Suntadan yapılmış. Üstündeki örtü şatafatlı olabilir, güzel olabilir. Ama örtüyü kaldırıp iskeletine baktığınızda o masanın maliyeti ayaklarıyla birlikte 6 bin lirayı geçmiyor. Böyle bir durumda bu masanın neresi 240 bin lira, neresi 600 bin lira? Yenilen yemeğin neresi 100 bin lira, neresi 200 bin lira?

İnanılmaz yalanlar var. "Cam bardağın tanesi bin lira" diyorlar. Buyurun getirin. Fransa'dan, İtalya'dan getirin tanesi bin liraya cam bardak, çay bardağı bir görelim.

İşte altın klozet. Bu bir parti başkanı tarafından dillendiriliyor.

Bakın, Cumhurbaşkanlığı iftarıyla ilgili açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde kullanılan malzemeler İstanbul'da Maslak'ta herhangi bir plazanın içindeki malzemeden daha lüks değil kesinlikle. Yani İstanbul'da, Maslak'a gidin, herhangi bir ofisin kapısını çalın, içeri girin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden daha lükstür.

ORADAKİ MALZEMELERİN YÜZDE 90'I ÖNCEKİ CUMHURBAŞKANLARI ZAMANINDA ALINDI

Bardak... Normal gittiğiniz çay bahçesinde hangi bardak varsa, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde o bardak var. Restoranlarda hangi su bardağı varsa, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde aynı bardak var.

Bir kere, Sayın Cumhurbaşkanı her zaman yerli malı alınmasıyla ilgili kendisi yıllardır çağrı yapıyor.

Şunu da söyleyeyim, kullanılan malzemenin yüzde 90'ı Sayın Abdullah Gül ve Sayın Süleyman Demirel'den kalma bize. Alım tarihleri böyle. Bu malzemeler yeni alınmış değil. Bunların hepsi 10 yıldır, 20 yıldır başka cumhurbaşkanlarının da yapmış olduğu tasarruflar sonucu bugüne gelmiş malzemeler. İyi ki de almışlar. Dayanıklı malzemeleri almışlar, bugünlere gelmiş.

Tabi ki taşınırken yeni malzemeler alınmıştır. Ama "bin liralık bardak, 5 bin liralık çanak..." Bunlar doğru değil. "Lale getirilmiş dün akşamki yemek için Hollanda'dan"... Bir gazetenin internet sitesinde bu yazıyor. Türkiye'de en büyük olduğunu iddia eden bir gazetenin internet sitesine haber olarak konuyor bu.

AMAÇLARI HALKI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A KARŞI KIŞKIRTMAK, ONU İTİBARSIZLAŞTIRMAK

Bunun amacı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni itibarsızlaştırmak, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı itibarsızlaştırmak, halkı ona karşı kışkırtmak ve sistemi bozacak, kaos çıkaracak her türlü dinamiği körüklemek.

O YAZARIN YILLIK GELİRİ 3 MİLYON DOLARDAN FAZLA AMA ÇIKMIŞ MİLLETVEKİLİ MAAŞINI YAZIYOR

Eskiden parlamento düşmanlığı yapılırdı ki hala yapılıyor, şimdi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi düşmanlığı yapılıyor. Bakın, milletvekillerinin emekli maaşını yazan bir adam, bir tanesi takmış, Hürriyet Gazetesi yazarı... Her gün yazıyor. "Milletvekili emekli maaşı, milletvekili emekli maaşı, milletvekili emekli maaşı..." Milletvekili emekli maaşının tam 10 katı aylık maaş alıyor bu gazeteci. Her sene Beykoz konaklarından bir tane ev alıyor(prim olarak). Ama her gün milletvekili maaşı yazıyor. Yıllık geliri 3 milyon doların üzerinde. Ama her gün milletvekili maaşı yazıyor.


BUNLAR SAF HABERLER DEĞİL, BİLİN Kİ BAŞKA BİR PLAN İÇİNDELER

Onun evinde sadece bahçe malzemeleri için milletvekili maaşı kadar para harcanıyor. Amaç, parlamentoyu itibarsızlaştırmak. Parlamentoyu itibarsızlaştırdığınız zaman ne yapıyorsunuz? Parlamentoya müdahalenin yolunu açıyorsunuz. Geçmişte parlamentoları itibarsızlaştırarak askeri darbelerin yolunu açtılar. Milletvekillerini, bakanları itibarsızlaştırarak, parlamentoyu, başbakanları, cumhurbaşkanlarını itibarsızlaştırarak sisteme dokunmanın yolunu açtılar. Yurtdışından ve yurtiçinden.

Kim ki, parlamentoyu itibarsızlaştırıyorsa, hangi partiyi, hangi milletvekilini olursa olsun, kim ki milletvekillerini, Cumhurbaşkanlığı'nı itibarsızlaştırmak için haber yapıyorsa, bilin ki onlar başka bir plan içindedir. Bunlar saf haberler değil.

NE YEMİŞLER 600 BİN LİRALIK?

600 bin liralık akşam yemeği mi olur? Ne yemişler 600 bin liralık? Binlerce dolarlık lale getirilmiş! Sayın Cumhurbaşkanı bahçeden çiçek koparılınca kızan birisi, binlerce dolarlık lale mi getirtecek Hollanda'dan?

AYNISINI OSMANLI'YA YAPTILAR, "LALE DEVRİ" DEDİLER

Bakın, geçmişte aynısını Osmanlı'ya yaptılar. Biz bugün hala "Lale Devri" diyoruz. Lale Devri'nin ismini Alman tarihçiler koydu. Neden? Lale Devri yaşandı Osmanlı'da. İtibarsızlaştırma. Osmanlı'yı itibarsızlaştırma.

Hangi Osmanlı padişahı yabancılara karşı kendi milletini, ümmetini, coğrafyasını, devletini korumuşsa, onu hep itibarsızlaştırmışlar, onu yok etmişler sonunda. Bakın bu Nizamülmülk'ten beri böyle. Onu da Haşhaşinler yok etti. Bugün aynı Haşhaşin örgütünün devamı var Türkiye'de: Paralel örgüt. Nizamülmülk'ü katlettiler.

Aynı Haşhaşin örgütünü Abdülhamid'in karşısında gördük. Aynı örgütü Menderes asılırken gördük. Aynı Haşhaşin örgütünü 1971'de, 1980'de, 28 Şubat'ta, Gezi olaylarında, 17 Aralık'ta, 25 Aralık'ta gördük.

Kim ki, bu ülkenin, bu devletin menfaatlerini savunur, onu itibarsızlaştırırlar.

Aynı masada Kılıçdaroğlu ve Bahçeli de oturmuş

6 ALMAN GAZETESİ AYNI BAŞLIKLARLA SAYIN CUMHURBAŞKANI'NA SALDIRDI


Bakın 6 Alman gazetesi birden, aynı başlıkla Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırıyor. Böyle bir şey olabilir mi?

Neden? Ne yaptık sana biz? Biz ancak senin menfaatinin önünü kesmiş olabiliriz. Bunu bu ülkenin insanlarının anlaması lazım.

"Cumhurbaşkanlığı ı'ndan 600 bin liralık akşam yemeği..." Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 600 bin liralık akşam yemeği hiçbir zaman olmadı, hiçbir zaman da olmayacak. 60 bin liralık da olmayacak. 6 bin liralık da olmayacak.

O YEMEKLER CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI'NIN MUTFAĞINDA PİŞİRİLDİ

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki akşam yemeği Cumhurbaşkanlığı'nın mutfağında pişiyor. Malzemesi de pazardan alınıyor. Daha açık nasıl konuşayım?

Ama bu manşetleri atanların evlerinde 6 bin liralık sabah kahvaltısı var. 60 bin liralık öğle yemeği de var. 9 bin liralık havyar kutusu açıp Gezi olaylarını seyredenler de var. Bakın bunları söylemek istemiyorum. Bunlar çirkin şeyler ama, eğer Cumhurbaşkanlığı'na 600 bin liralık akşam yemeği diye iftira atılıyorsa biz de bunları söylemek zorundayız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğit Bulut: Bunlar saf haberler değil, başka bir planları var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN