Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizde gizli kapaklı manevralar olmaz

Son saniyeye kadar kendi adaylarını destekleyeceklerini belirten Davutoğlu: Bizde gizli manevra olmaz. Matematiksel oyunlar oynarsak siyasetin ahlakını kaybederiz

Giriş Tarihi: 1.7.2015
Bizde gizli kapaklı manevralar olmaz
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti'nin Meclis'te düzenlenen ilk grup toplantısında konuştu. Davutoğlu, şu mesajları verdi:

KİMSEYE KAPIYI KAPATMAYIZ: Millet 'koalisyon' dedi ise kimseye kapımızı kapatmayız, her tür müzakereyi yaparız ama koalisyon görüşmelerinde ilkelerimizden taviz vermeyiz. Dayatmalara izin vermeyiz. Netice vermezse yine millet huzuruna gideriz.

SON SANİYESİNE KADAR DESTEKLEYECEĞİZ: Adayımız Sayın İsmet Yılmaz siyasete girmeden önce de tanışmaktan büyük onur duyduğumuz dava arkadaşımız. Türkiye'de bir teamül oluşmuştur; En büyük partiden Meclis Başkanı seçilir. Bir takım söylentiler duyuyoruz. Acaba Meclis Başkanlığı koalisyon görüşmelerinin bir parçası mıdır? Buradan hepinize net olarak ifade ediyorum ki, bizim bir tane Meclis Başkanı adayımız var, son turun son saniyesine kadar da sadece onu destekleyeceğiz. Biz Sayın İsmet Yılmaz'ı aday gösterdiysek, kazansa da kazanmasa da son ana kadar 258 desteğin arkasında olmasını talep ediyorum.

BİZDE GİZLİ HESAP OLMAZ: Bir senaryo gündeme getiriliyor. 'Üçüncü turda bizim bazı arkadaşlarımızın bazı arkadaşlara yöneleceği, iki adayın kalmasını sağlayacağı.' Bizde gizli hesap olmaz. Biz 'Yok şu matematiksel oyunu oynarsak şu neticeyi alırız' dediğimiz anda o seçimi kazansak bile siyasetin ahlakını kaybederiz.


CUMHURBAŞKANLIĞI GÖRÜŞMELERİN PARÇASI DEĞİL: Nasıl ki Meclis Başkanlığı seçimi, koalisyon ile irtibatlı değilse, Cumhurbaşkanlığı makamı da koalisyon görüşmelerinin parçası değildir, olmayacaktır. Cumhurbaşkanlığı makamını rencide edecek hiçbir müzakerenin içinde olmayız. Herkesin Cumhurbaşkanlığı makamına saygıda kusur etmemesini vurgulamak istiyorum. ANKARA

"SURİYE'DEKİ HER SENARYOYA HAZIRIZ"

"Birileri haritayı değiştirmeye kalkarsa, buna açık tutum sergileriz. Hiç kimse ve aziz milletimiz kaygı içinde olmasın. Biz Türkiye'yi ne oldu bittilere karşı karşıya bırakılmasına izin veririz, ne de maceraya sürükleriz. Geçmişte olduğu gibi cevabını veririz. Etrafımızda bir ateş çemberi var, her türlü riskle karşı karşıyayız doğru. Suriye'deki gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Her türlü senaryoya hazırız. En kötü olabilecek senaryoya da hazırız."

ÇOCUKLARA SÜRPRİZ


Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu'nun çocuk evine yaptığı ziyarete katılarak sürpriz yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MGK üyelerine verdiği iftarın ardından Sare Hanım'ın Başkent Çocuk Evi'ne aptığı ziyarete katılan Davutoğlu çocuklarla satranç oynadı, hatıra fotoğrafı çektirdi. AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizde gizli kapaklı manevralar olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN