Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu vazgeçmiyor: u blok kursun

lideri Kemal Kılıçdaroğlu 7 Haziran seçimleri ardından tanımladığı ve 'nin reddettiği yüzde 60'lık blokta ısrarcı. Kılıçdaroğlu, MHP ve 'ye "Her şey bitmiş değil. Gelin hükümeti birlikte kuralım" çağrısında bulundu. MHP'nin tavrını anlamakta zorluk çektiğini ifade eden CHP lideri, “Hepimizin sağ duyuyla karar vermesi gerekiyor Henüz her şey bitmiş değil” dedi.

Giriş Tarihi: 6.7.2015 14:15
Kılıçdaroğlu vazgeçmiyor: Koalisyonu blok kursun
7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri'nin ardından hükümetin kurulması çalışmalarına başlanması için geri sayım sürerken, partilerin de olası bir a ilişkin hazırlıkları ve açıklamaları gündemdeki yerini alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'partilerin kendi aralarında uzlaşmaları, aksi durumda üstüne düşeni yapacağı' yönündeki açıklamasının ardından 'yi erken seçim endişesi sardı. CHP lideri Kılıçdaroğlu 7 Haziran seçimleri ardından tanımladığı yüzde 60'lık bloka çağrısını yeniledi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, ve 'ye "Her şey bitmiş değil. Gelin hükümeti birlikte kuralım" çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu Sözcü gazetesinde yer alan söyleşisinde MHP'nin uzlaşmadan uzak tavrını anlamakta zorluk çektiğini ifade ederek, "Hepimizin sağ duyuyla karar vermesi gerekiyor Henüz her şey bitmiş değil" dedi.

"Bir araya gelmeye mecburuz"

MHP'nin HDP ve CHP ile bir koalisyonu istemediğini bilmesine rağmen CHP lideri "Bir araya gelmeye ülkemizin yüksek menfaatleri için mecburuz. Yeni güzel bir hükümet kuralım. 7 Haziran seçiminden sonra ortaya çıkan halkın otoriterliğe karşı tavrını net bir biçimde ortaya koyduğu hükümet anlayışını hayata geçirelim" dedi.

"MHP'nin tavrını anlamakta zorluk çekiyorum"

Kılıçdaroğlu MHP'nin tavrına ilişkin ise "MHP'nin tavrını anlamakta zorluk çekiyorum. Oysa oturup sağ duyuyla karar vermemiz gerekiyor. Bugün hükümet kurulması bir siyasi partinin iradesiyle tek başına oluşturacağı bir şey değil. Aynı sorumluluğu diğer partilerin de taşıması lazım. Aynı sorumlulukla sorunların üstesinden daha kolay geliriz. Sonuçta, koalisyon hükümeti kurulmasını belirleyen halktır. Halk böyle istediğine göre, halkın arzularına uygun hükümet oluşturmak lazım" ifadelerini kullandı.

"Henüz herşey bitmedi"

Seçmenin 7 Haziran'da muhalefet partilerinin bir araya gelmesi ve meydanlarda söylediklerini gerçekleştirmesi yönünde bir karar verdiğini ileri süren Kılıçdaroğlu erken seçime de hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti. Henüz herşeyin bitmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu "Muhalefet partileri olarak yeni güzel bir hükümet kuralım. 7 Haziran seçiminden sonra ortaya çıkan halkın otoriterliğe karşı tavrını net olarak ortaya koyduğu hükümet anlayışını hayata geçirelim" dedi.

Bahçeli: Bu ne pişkinlik bu ne cüret

25'inci dönemin ilk MHP grup toplantısında konuşan Bahçeli "Sayın Kılıçdaroğlu Başbakanlık makamını şahsıma lütfetme yetkisini kimden ve nasıl almıştır? Başbakanlık ganimeti bulmuştur da, göz tokluğu, mevki doygunluğu ve alicenaplık göstererek buna bizi mi layık görmektedir? Milletin bize vermediği yetkiyi Kılıçdaroğlu nasıl sunabilmektedir? Bu ne cürettir? Bu ne pişkinliktir? Bu manevrasıyla sözüm ona bizi zorda bırakmayı, 'her şeyi denedim, ama olmadı' uyduruk gerekçesini imal etmeyi hesaplamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu, bilesin ki, bu bayat numaraları hiç kimse yemeyecektir. MHP, PKK'nın siyasi acentesi olan HDP'yle hiçbir şart altında biraraya gelmez" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu vazgeçmiyor: Koalisyonu blok kursun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN