Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kurulamadı

Giriş Tarihi: 7.7.2015 16:42 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 17:22
Başkanlık Divanı kurulamadı

Başkanı aç kapa yaptı.

Başkanı , Meclis Başkanı seçildikten sonra ilk defa Genel Kurul'da ndaki yerine oturarak Meclisi açtı. Başkanlık Divanı oluşmadığı için oturuma kapatan İsmet Yılmaz'a CHP'li Musa Çam ve Mahmut Tanal tepki gösterdi.

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz seçilmesinin ardından ilk oturumunda CHP'li Mahmut Tanal ve Musa Çam'ın tepkisi ile karşılaştı. Başkanlık Divanındaki yerine ilk defa oturan Yılmaz'a Meclis Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu mikrofon sesini açma konusunda yardımcı oldu. Bu sırada TBMM oturumunu eline tokmağı alarak açmak isteyen Yılmaz'ı, Neziroğlu ikaz ederek gongu çalması gerektiğini hatırlattı. Yılmaz'da tokmağı bırakarak gongu çalarak oturumu açtı.

Yılmaz, 25. Dönem Başkanlık Divanı oluşmadığı için Genel Kurul oturumunu kapatacağına yönelik sözler söylerken CHP sıralarında oturan 17 CHP'li milletvekili tepki gösterdi. Bu sırada CHP'li Mahmut Tanal ve Musa Çam, Başkanlık Divanı oluşumunda yaşanan gecikme için tepkilerini sürdürürken İsmet Yılmaz, tepkiler arasında oturumu kapatarak dışarı çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlık Divanı kurulamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN