Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Vallahi bıktım

CHP Genel Başkanı Kemal , Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili ''Meclis Başkanı seçildi, bitti. Vallahi bıktım, dedikodudan bıktım" dedi. Meclis Başkanı seçiminin geride kaldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu koalisyona yeşil ışık yaktı.

Giriş Tarihi: 7.7.2015 16:38
Kılıçdaroğlu: Vallahi bıktım

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal "Meclis Başkanı seçildi, bitti. Vallahi bıktım, dedikodudan bıktım" dedi. Kılıçdaroğlu "İlkelerimizi açıkladık maddelerden mazotun indirimli verilmesi, emekliye ikramiye verilmesi gibi bizimle görüşmeye gelen partilere diyeceğiz ki biz ilkelerimizi açıkladık siz de açıklayın oturup konuşalım. Demokrasi uzaklaşmadır. Bizim savunduğumuz bu ilkeleri sanmayın ki CHP savunuyor bunlar evrensel ilkeler. Ben hak istiyorum ertesi gün işime son veriliyor. O nedenle ilkelerimizi açıkladık Cumhurbaşkanı görev verecek onlar ne düşünüyorsa öğrenmiş olacağız" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

Gecikme doğal bir gecikme değil Sayın Cumhurbaşkanın biran önce görevlendirme yapması gerek. Türkiye'nin uzun bir süre geçici hükümetle yönetilmesi doğru değildir. Seçime gidilecekse bir an önce gidilmeli. Seçmen aranızda uzlaşın bir hükümet kurun dedi biz CHP olarak saygı duyuyoruz. Şimdi dört siyasi parti liderine düşen koalisyonu kurup gereğini yapmaktır. Ülkenin dünya kadar sorunu vardı. Geçici bir hükümet uzun süre devam edemez. İçerde ve dışarda devasa sorunlar var. Biz çözmeye hazırız hiçbir sorundan korkmuyoruz. Akıl ve mantıkla çözülür devlet kin ve nefretle yönetilmez. Vatandaşın tercihi başımız üstünedir. Eski kavgalar bir kenara bırakılmalı tartışmayı vatandaşın kendisine bırakmalıyız. Biz geleceğe bakmalıyız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu: Vallahi bıktım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN