Yalçın: CHP ve HDP'nin hedefleri ortak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın CHP'yle devam eden polemiğe cevap verdi.

Giriş Tarihi: 7.7.2015 16:53
Yalçın: CHP ve HDP'nin hedefleri ortak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Deniz Baykal'a oy verince mi milliyetçi olunmaktadır? HDP ile ortak siyasi hedefler belirleyip onunla birlikte hareket edince mi milliyetçi olunmaktadır?" değerlendirmesini yaptı.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada MHP'nin tutarlı ve istikrarlı çizgisiyle siyaseti domine etmesi karşısında Türkiye'de yeni bir "hazımsız yandaş basın sınıfı"nın ortaya çıktığını savundu.

MHP ALEYHTARLIĞI KAMPANYA

CHP'nin, "7 Haziran sonrasında ortaya çıkan tablodan nemalanamamasının, hükümet olmaya çok heveskar bu partinin, müzmin taraftarlarının sinirlerini fazlasıyla bozduğunu" öne süren Yalçın, "Basında bunun acısını MHP'den çıkarmak isteyen ne kadar eski sol ve liberal tüfek, ne kadar CHP sempatizanı varsa bir hücum bloku oluşturarak, MHP aleyhtarlığı kampanyası başlatmışlardır. Bunlara, AKP'den sille yediği için CHP'ye yanaşmalık yapan bir kısım cemaat kalemi de eklenmiştir" ifadelerini kullandı.

"CHP'NİN HDP'YLE ORTAK SİYASİ HEDEFLERİ VAR"

Yalçın açıklamasında şunları kaydetti:

"Deniz Baykal'a oy verince mi milliyetçi olunmaktadır? HDP ile ortak siyasi hedefler belirleyip onunla birlikte hareket edince mi milliyetçi olunmaktadır?. MHP'li seçmenin partimize neden oy verdiği bellidir. MHP tabanı, partisinin fikriyatını ve hedeflerini bilir. MHP, bölücü terör örgütü için yegâne caydırıcı unsur, tek korku ve endişe kaynağıdır. MHP, Türkiye'nin bölünmesinin önünde tek engeldir. MHP, birlik ve beraberlik projesidir. O bakımdan, bakan eskisinin göstermek istediği gibi MHP'li seçmen partisine oy vermekten pişmanlık duymaz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalçın: CHP ve HDP'nin hedefleri ortak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN