Hüseyin Besli: Bahçeli bu projenin ağzı gibi konuşuyor

Eski AK Parti Milletvekili, Akşam Gazetesi yazarı Hüseyin Besli, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Recep Tayyip Erdoğan Saray'dan çıkıp Çankaya fanusunun içine girmelidir" açıklamasını A Haber'de değerlendirdi. Uluslararası güçlerin Erdoğan'ı yalnızlaştırma projesi olduğuna dikkat çeken Besli, "Bahçeli bu projenin ağzı gibi konuşuyor" dedi.

Giriş Tarihi: 9.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 9.7.2015 16:31
Hüseyin Besli: Bahçeli bu projenin ağzı gibi konuşuyor
ULUSLARARASI BİR PROJE VAR

Bahçeli bu sözleri ile uluslararası bir projenin malzemesi haline gelmiş oluyor. 'Tayyip Erdoğan'ın yalnızlaştırılması' projesi. Kimdir, bu projeyi yazanlar, ortaya koyanlar, uygulayanlar? Küresel güçler tarafından ortaya konduğunu, içerde de bir takım bunun uygulayıcıları olduğunu görüyoruz. Israrla söylüyorum her yerde, dünya egemenlerine göre Tayyip Erdoğan büyük suç işledi. Birincisini 'one minute' ile yaptı. Dünya egemenlerinin şımarık çocuğu, ne yaramazlık yapsa affedilen ülkesi İsrail'e ayar vermeye kalkıştı. Bununla da yetinmedi Birleşmiş Milletlere, 'Dünya beşten büyüktür' dedi. Birleşmiş Milletlere aldığı kararların bu zamana kadar uygulamaların, yanlış olduğunu, adaletsiz ve zulme dayalı olduğunu söylemeye kalkıştı. 'Dünya beşten büyüktür' derken kimleri karşısına aldıysa, kimleri kast ettiyse onlar bu kişiyi cezalandırmak için bir proje ortaya koydu.

BAHÇELİ BU PROJENİN AĞZI GİBİ KONUŞUYOR

Neydi bu proje? Öncelikle Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'den koparılması ve yalnızlaştırılmasıydı. Türkiye içinde de en azından doğrudan doğruya ona saygısı ve sevgisi olanların dışındakilere bir öfke duygusu ortaya çıkarılmasıydı. Bu ortaya konuldu. Şimdi bakıyoruz ki 'fanus içine girmelidir' derken Bahçeli'de aynı projenin sanki görevlendirilmiş bir ağzı gibi konuşuyor. Her şeyi bir tarafa bırakalım, bir Cumhurbaşkanı'nın fanus içine tıkılması nasıl istenebilir ki, o makamın özelliği nedir o zaman? Bir Cumhurbaşkanı'nı fanus içine tıkmaya çalışan bir zihniyet nasıl bir zihniyettir, gerçekten bunu anlamak çok zor bir şey.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Besli: Bahçeli bu projenin ağzı gibi konuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN