Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yeni bir seçime hazırız'

Davutoğlu: Eğer tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse, AK Parti teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır

Giriş Tarihi: 9.7.2015
'Yeni bir seçime hazırız'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, gençlerin düzenlediği iftar yemeğinde koalisyon görüşmelerine ilişkin mesaj verdi. Davutoğlu, "Milli iradeye saygılı olacağız ve bu milli iradenin gereğini yapacağız. Ama bütün bu çabaları gösterdikten sonra eğer tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse işte gençlerle beraber, gençlik kollarıyla birlikte AK Parti teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır" dedi. AK Parti Gençlik Kolları tarafından Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenen iftar yemeğine katılan Başbakan Davutoğlu şunları söyledi:

Bugün seçim olsa AK Parti % 46

KARDEŞ KANI DÖKÜLÜYOR: Yüzyılın muhasebesini hiç zihninizden eksik etmeyin. 100 yıl önce Çanakkale'de şehadete yürüyen dedelerinizin ve ninelerinizin idealleri, davaları, uğrunda canlarını feda ettikleri bütün o büyük değerler neyse, işte bugün biz onun savunucusuyuz. Ve bugün o fedakarlığı yapmak gerekirse bir an dahi tereddüt etmeyiz. Etrafımıza bir bakınız. 100 yıl önceki ecdadın savaştığı her yerde şuanda kardeş kanı dökülüyor.

Davutoğlu koalisyon heyetleriyle görüştü

KARALAMA KAMPANYALARI VAR: 100 yıl önce eti tırnaktan koparırcasına birbirinden koparılan coğrafyalar, sınır geçiriyoruz diye birbirinden ayrılan köylerin, ailelerin bugün birleşme kaderi varsa o kaderi çizecek olan AK Parti'dir. Üzerimize bu kadar gelinmesinin sebebini de burada aramak gerekir. Uluslararası medyada Türkiye'yi karalamak için yapılan kampanyalar, Türkiye içinde yürüyen çabalar, neredeyse AK Parti üzerinden bir büyük rövanşizim içinde yürütülen ve birbiriyle ihtilaflı bir çok grubu bir araya getiren o karalama çabalarının arkasında hep aynı gerekçe var.

MİLLİ İRADEYE SAYGILIYIZ: Her hareketin sınav günleri vardır. Kim ne yaparsa yapsın bu tarihi duruş üzerinde istikamet üzere yolumuza devem edeceğiz. Milli iradeye saygılıyız, çıkan sonucun gereği neyse onun için 1 aydır çaba içindeyiz. Ama TBMM meclis başkanlığı seçimi de gösterdi ki, AK Parti hareketi 258 arkadaşımızın hiçbir fire vermeden son tura kadar omuz omuza durması göstermiştir ki, bu dava emin ellerdedir ve bu davayı engellemek isteyenlere karşı en büyük gücümüz de omuz omuza olduğumuz bu haldir. Hedefimizden hiç sapma olmayacak, bir an dahi tereddüt göstermeyeceğiz. Her zaman aynı heyecanla 2023 demeye, 2053, 2071 demeye devam edeceğiz. Burada herhangi bir şekilde bir an dahi zaaf göstermenin bedelini gelecek nesiller öder.

YENİ SEÇİME HAZIRIZ: AK Parti'nin en büyük başarısı bütün bir toplumda büyük bir özgüven inşa etmiş olmasıydı. Şimdi bizim özgüvenimizi sarsmak istiyorlar. Biz bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Biz burada diyoruz ki, milli iradeye saygılı olacağız ve bu milli iradenin gereğini yapacağız. Ama bütün bu çabaları gösterdikten sonra eğer tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse işte gençlerle beraber, gençlik kollarıyla birlikte AK Parti teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır. Türkiye'nin her ilinde, her ilçesinde, her beldesinde, her mahallesinde, her sokağında AK Parti gençliği vardır ve o gençlik de sizin eserinizdir. Biz bu andan itibaren bütün Türkiye'de çok büyük bir gençlik hareketini başlatacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yeni bir seçime hazırız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN