Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümet geleceği inşa etmeli

Giriş Tarihi: 11.7.2015
Hükümet geleceği inşa etmeli
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, geçmişini tartışan değil, geleceğin inşası konusunda irade ortaya koyacak bir koalisyona ihtiyacı olduğunu söyledi. İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampusu'nda İstanbul Daru'l-Fünun İlahiyat Vakfı'nca düzenlenen iftara katılan Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

BİR AN ÖNCE KURULMALI: Teamüllere uygun olarak, en çok oy alan partinin genel başkanı ve mevcut Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na, hükümeti kurma görevini verdik. Sayın Davutoğlu'na, yapacağı hükümet kurma görüşmelerinde şimdiden başarılar diliyorum. Temennim, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartların hassasiyetine uygun şekilde, yeni hükümetin bir an önce kurulmasıdır. Bu konuda tüm partilere sorumluluk düşüyor.

TÜRKİYE'NİN İHTİYACI VAR:
Bugün Türkiye'nin, geçmişini tartışan değil, mevcut sorunların çözümü ve geleceğin inşası konusunda irade ortaya koyacak bir koalisyon hükümetine ihtiyacı vardır. Böyle bir uzlaşma sağlanamadığı takdirde, her zaman ifade ettiğim gibi, çözüm mercii neresidir? Yine millettir. Millete gidilecek.

İFTİRA, YALAN VE YANLIŞ: Cumhurbaşkanlığı görevini üstlendiğim günden beri yaptığım her şey Anayasaya ve milletime olan taahhütlerime uygundur. Şahsımla ve Cumhurbaşkanlığı makamıyla ilgili olarak ortaya atılan iddialar, iftiradan, yalandan ve yanlıştan ibarettir. Hukukun dışına çıkan en küçük bir tasarrufum, en küçük bir adımım, en küçük bir girişimim olmadı, olmayacaktır.

CUMHURLA BAŞKAN'IN: Ortaya atılan iddiaların bir kısmı, Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı'nı doğrudan halkın seçmesiyle birlikte yeni bir döneme girdiğini göremeyenlerin, anlayamayanların hezeyanlarından ibarettir. Cumhurla Başkan'ın Beştepe'deki Külliyede bütünleşmesinden rahatsız olanlar, sürekli akıl ve iz'an sınırlarını zorlayan yalanları gündeme getirerek, kendilerince algı operasyonu yapıyorlar. Ne yapsalar boş... Bugün Beştepe... Milletin o Millet Camisi'nde o cuma kılışı çok anlamlıydı. Millet bir araya gelmişti. Hiçbir iftira, hiçbir saldırı bizi milletimize hizmet yolundan alıkoyamayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümet geleceği inşa etmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN