Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan Türkiye'ye alçak tehdit

HDP 7 Haziran seçimleri öncesinde batıda barış dilini kullanarak Nişantaşı’daki seçmenden emanet oyları alırken doğuda tehdit ve zorbalıkla halkın oylarını gaspetmekten çekinmemişti. Seçimlerin üzerinde bir ay geçmeden tehdit tüm Türkiye’ye yöneldi. HDP’nin gazetesi Özgür Gündem, bugünkü manşetinde ’nın açıklamaları üzerinden tüm Türkiye’yi tehdit etti.

Giriş Tarihi: 11.7.2015 22:45 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 14:03
KCK'dan Türkiye'ye alçak tehdit
Terör Örgütü , bugün yaptığı açıklamada, 'gerillalarımız misillemede bulunacaktır' dedi.

KCK ÜZERİNDEN TÜRKİYE'Yİ TEHDİT EDEN HDP'NİN GAZETESİ ÖZGÜR GÜNDEM, AÇIKLAMADAKİ ŞU İFADELERE YER VERDİ:

BARAJLARI YAPMAMASI KONUSUNDA UYARDIK!

Terör Örgütü KCK, bugün yaptığı açıklamayla 2012 sonunda fiilen başlatılan, 2013 yılı Newrozu'nda ise kamuoyuna duyurulan ateşkesin sona erdiğini duyurdu. Türk devleti 'Ben devletim, bildiğimi yaparım' diyerek ateşkese uymamış, sürekli çatışmalara yol açacak edimlerde bulunmuştur, ifadelerini kullanan KCK, "Türk devletini karakol, askeri amaçlı yol ve barajlar yapmaması konusunda sürekli uyarmış, bunların ateşkesi bozmak ve savaşı başlatmak anlamına geldiği vurgulanmıştır. Halkımız defalarca savaşı başlatacak bu tür adımlar karşısında canlı kalkan olmuş; devletin halka saldırması karşısında gençlerden ve yurtsever halktan insanlarımız yaşamını yitirmiştir" dedi

MÜTEAHİTLER BÖLGEYİ TERKETSİN!

Baraj yapımını üstlenen müteahhitlerin ve çalışanların acilen inşaat alanlarını boşaltılması çağrısında bulunan KCK'nın açıklaması şu şekilde:

BARAJLAR ARTIK GERİLLANIN HEDEFİNDE OLACAK!

"Türk devleti 'Ben devletim, bildiğimi yaparım' diyerek ateşkese uymamış, sürekli çatışmalara yol açacak edimlerde bulunmuştur. Halbuki ateşkes ve çatışmasızlık her gücün ateşkesin başlamasından önceki konumunda kalması; ateşkesi bozacak adımlar atmaktan kaçınması demektir. Türk devleti ise onlarca karakol, askeri amaçlı yol, ve askeri amaçlı barajlar yaparak ateşkes koşullarını demokratik siyasal çözüm için değil, yeni bir savaş için ciddi bir hazırlık yapmak ve gerçekleşecek savaşta avantajlı konuma gelmek için kullanmıştır. Bundan sonra tüm barajlar gerillanın hedefinde olacak.

YOLLARI ASKER İÇİN YAPIYORLAR!

"Türk devletini karakol, askeri amaçlı yol ve barajlar yapmaması konusunda sürekli uyarmış, bunların ateşkesi bozmak ve savaşı başlatmak anlamına geldiği vurgulanmıştır.

AK PARTİ'DEN İLK AÇIKLAMA

AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, KCK'nın 'gerillalarımız misillemede bulunacaktır' sözlerine karşılık sert açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar:

ÜST AKILDAN EMİR ALIP ÇATIŞMAYA YÖNELDİ

Metiner; "PKK ateşkesi bozduğunu açıkladı. Peşpeşe saldırılar başladı. Türkiye bu tehdit ve şantaj politikasına boyun mu eğmeli? HDP üzerinden Öcalan'ı İmralı'ya gömen ve çözüm sürecini sonlandıran Kandil, üst akıldan aldığı emir doğrultusunda çatışmaya yöneldi.

Suriye'deki Kürt düşmanı Baas rejimi ve İran'daki Kürt karşıtı mollatarist rejimle savaşmayan Kandil nedense Türkiye'yle savaşıyor. Her iki Kürt karşıtı rejimle işbirliği içinde olan Kandil'in Türkiye'ye açtığı savaşın Kürt'lükle bir alâkası yoktur. Olamaz...

TÜRKİYE'Yİ İÇTEN ÇÖKERTMEK İSTİYORLAR


Kandil'in iplerini elinde tutanlar hem çözüm sürecini sonlandırmak istiyorlar hem de Türkiye'yi içerden çökertmek istiyorlar. Suriye'nin Kuzeyinde üst aklın kara ordusu olarak iş gören PKK aynı anlayış temelinde Türkiye'nin üstüne sürülüyor. İşin gerçeği bu.

KÜRTLER BU OYUNU BOZMALIDIR


Kürt'ler, kendilerine kaybettirecek bu uğursuz işbirlikçi rolü reddetmeli ve 'Kandil' üzerinden geliştirilmek istenen bu oyunu bozmalıdırlar.

Eski tarz mücadele anlayışlarıyla sonuç almak mümkün değil. Ama yeni ve etkili bir mücadele konseptinin de belirlenmesi şart olmuştur artık. Türkiye PKK'nın bu tehdit ve şantaj politikasına boyun eğerse temelli kaybeder. Demokrasi-güvenlik denklemi yeniden kurulmalıdır ve üst aklın bu sinsi oyunu bertaraf edilmelidir.

Demokrasiyi boğan o eski güvenlikçi politikalar PKK'yı büyüttü. Güvenlikten yoksun demokrasi politikaları ise PKK'yı bölgenin sahibi kıldı. Türkiye artık kritik bir aşamaya gelmiş bulunuyor. O yüzden geçmişten ders çıkartarak yeni bir mücadele konseptine geçmelidir.

HÜKÜMET DERHAL KURULMALI

Kandil ortaya çıkan siyasi belirsizlikten yararlanarak bir dayatma politikası uygulamak istiyor. Hükümet ya derhal kurulmalı ya da tekrar seçime gidilmelidir"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KCK'dan Türkiye'ye alçak tehdit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN