Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel kumarbazın oğlu da küfürbaz çıktı

FETÖ’nün topladığı himmet paralarını Kıbrıs’ta kumarhane masasında yiyen Samanyolu Holding A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve Mali İşler Koordinatörü Ekrem Yalvak’ın oğlu Muhammet Esat Yalvak’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve seçmenine sosyal medya üzerinden beddualarda, hakaretlerde bulunduğu ve galiz küfürler ettiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 11.7.2015 11:17 Güncelleme Tarihi: 11.7.2015 13:54
Paralel kumarbazın oğlu da küfürbaz çıktı


Fetullah Gülen Örgütü'nün topladığı himmet paralarını Kıbrıs'ta kumarhane masasında yiyen Samanyolu Holding A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve Mali İşler Koordinatörü Ekrem Yalvak'ın oğlu Muhammet Esat Yalvak'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve seçmenine sosyal medya üzerinden beddualarda, hakaretlerde bulunduğu ve küfürler ettiği ortaya çıktı. Lisans Medya'nın çıkardığı License Time Dergisi İmtiyaz Sahibi Muhammet Esat Yalvak, sosyal paylaşım sitesi facebook'taki profilinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve seçmenine hem beddualar yağdırıp hem de, "Ş...siz, aşağılık yalancının teki" gibi çirkin ifadelerde bulunduğu görüldü.

CUMHURBAŞKANINA HAKARET EDEN KİŞİ, 4 YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR

Türk Ceza Kanunu'nda Cumhurbaşkanına hakaret eden kişilerin hapis cezası ile cezalandırılacağı yazıyor. Sosyal paylaşım sitelerinde yapılan paylaşımlar "alenen işlenmesi" olarak kabul edildiği için hapis cezası daha da artıyor. TCK 299. maddesinde şunlar yazılı: "(1) Cumhurbaşkanına hakaret eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) (Değişik: 29/6/2005 – 5377/35 md.) Suçun alenen işlenmesi hâlinde, verilecek ceza altıda biri oranında artırılır. (3) Bu suçtan dolayı kovuşturma yapılması, Adalet Bakanı'nın iznine bağlıdır."YALVAK, PAYLAŞIMLARINI DOĞRULADI

Konuyla ilgili olarak kendisine ulaştığımız Muhammet Esat Yalvak, yaptığı açıklamada, Ekrem Yalvak'ın oğlu olduğunu ve Facebook'taki paylaşımları kendisinin yaptığını doğruladı. Cumhurbaşkanına hakaret etmenin kanunen suç olduğunu hatırlatmamız üzerine ise Yalvak; "Erdoğan derken Cumhurbaşkanını kastetmedim, başka Erdoğan'ı kastettim" şeklinde komik bir savunma yaptı.

Kaynak:Yeniakit
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel kumarbazın oğlu da küfürbaz çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN