Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti İstanbul iftar programında açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 12.7.2015 21:29 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 01:23
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Hayatım boyunca siyasi ya da ilmi kimliğimle hiç unutamadığım iki göz gözlerimle buluştu ve seslendi bana. Baktım 79 yaşında Boşnak bir anne. Ve tanımıştı. Elimi tuttu dualar etti. 'Allah Türkiye'ye güç ve kudret versin. Allah Türkiye'yi bizden eksik etmesin." Gözlerimizden yaşlar boşandı. 3 oğlunu şehit vermişti Srebrenitsa'da. Sonra kızını gördük anlattı yaşananları. Keşke evime gelebilseniz dedi. Yürüyerek evine kadar gittik. Evinin üzerinde hâlâ şarapnel izi vardı. Şu evin sahibinin 2 oğlunu öldürdüler, şu evdeki herkesi öldürdüler diye komşularını anlattı.
Türkiye her zamankinden daha güçlü olmak zorundadır. Gece gündüz çalışmak zorundayız.Türkiye'nin kaderi artık sadece Türkiye'nin kaderi değildir. Türkiye'ye ümit bağlayanların kaderine dönüşmüştür. Türkiye'nin zaafı ise sadece Türkiye'nin zaafı olmayacak.
Değerli sanatçılarımız, dostlarımız var aramızda. İş dünyasındaki dinamizm ile dünyaya örnek iş adamlarımız var. Sivil gücümüzün de olduğunu gösteren kuruluşlarımız var. Gençlerimiz, yaşlılarımız var.

Hangi etnik grupta, hangi meslekte olursak olalım, gelin İstanbul'un tüm sokaklarına, türbelerine, külliyelerine bu saadet anlayışını bu huzur dergahını hayatımıza egemen kılalım. İstanbul'u çatışmaların değil, her türlü uzlaşmanın diyarı yapalım. İstanbul'da insanlar birbirlerini gördüklerinde selamların en güzeliyle selam versinler.
Eğer Irak'ta bundan 10 yıl önce herkes ele ele verebilmiş olsaydı IŞİD denilen bir terör örgütü ortada olmazdı.

KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ YARIN BAŞLIYOR

7 Haziran'dan itibaren söylemimizi de siyasetimizi de bu yeni tabloya göre şekillendirdik. O günden beri herhangi bir siyasi parti ya da lider ile en küçük bir olumsuzluk çıkmadı. Hiçbir zaman da çıkmayacak. Tercihlerini yapan vatandaşlarımızın mesajlarını en doğru şekilde okumaya çalışıyoruz.

Ülkeyi şu-bu blok diye ayırmaya çalıştılar. "Ben şunlarla görüşmem" "Ben şunlara kapalıyım" diyenler oldu. Biz 'herkesle görüşmeye hazırız' dedik.

Türkiye'nin bir saati daha kaybetmeye vakti yoktur. Yarın kadir gecesi gününde Koalisyon görüşmelerine başlayacağız.
Umarım herkesin mutmain olacağı bir üslupla yeni hükümeti kurarız. Çağrımız karşılıklı anlayıştır. Önşartımız yoktur. Hiç bir ön yargı ve ön şartımız yok. İyi niyetle masaya oturacağız.

Sizlerden ricam şu; Ramazan'ın şu bereketli günlerin kim karşıtlık oluşturuyorsa, ona karşı ortak tavır sergileyelim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN