Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu 3 şehit ailesinin evini ziyaret etti

?Başbakan Davutoğlu Bosna'ya yaptığı ziyaret sırasında katıldığı Srebrenitsa Katliamı anma töreninden sonra 3 şehit annesinin evini ziyaret etti. Davutoğlu'nun yanına gelerek evine davet eden Boşnak şehit yakını yaşlı bir teyze Davutoğlu'na evindeki savaşın izlerini gösterdi.

Giriş Tarihi: 12.7.2015 11:46
Davutoğlu 3 şehit ailesinin evini ziyaret etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Srebrenitsa Soykırımı'nın 20. yılı nedeniyle düzenlenen anma töreninden ayrılırken vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulundu.

79 yaşındaki Şuhra Maliç isimli kadının Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'na seslenmesi üzerine Davutoğlu çifti yaşlı kadının yanına gitti. Srebrenitsa'daki katliamda çok sayıda akrabasını yitirdiğini ifade eden Maliç, Davutoğlu çiftini evine davet etti. Davete olumlu yanıt veren Davutoğlu çifti, kadının evinin bulunduğu köye doğru yürümeye başladı.
"Bu yaşlar hepimizin yüreğini yakıyor"
Yolda vatandaşların sevgi gösterilerine el sallayarak karşılık veren Davutoğlu, yaşlı kadının yorularak tekerlekli sandalyeye geçmesi üzerine ona yardım etti. Yaşlı kadının tekerlekli sandalyesini iten Davutoğlu, yol boyunca Maliç ile sohbet etti.

Maliç'in yaşadıkları acıların yanı sıra Davutoğlu çiftinin gösterdiği ilgiden duygulanarak ağlaması üzerine Başbakan Davutoğlu, "Bu yaşlar hepimizin yüreğine akıyor" ifadesini kullandı. Yaşlı kadının evinin bulunduğu köye gelişinde de ilgiyle karşılanan Davutoğu çifti buradaki vatandaşlarla da sohbet etti.

Davutoğlu'na mermi izlerini gösterdi

79 yaşındaki Maliç, Davutoğlu'na kendisinin ve akrabalarının evlerindeki dış cephelerindeki mermi izlerini gösterdi, öldürülen yakınlarına ilişkin bilgi verdi. Davutoğlu çifti daha sonra yaşlı kadının evinin bahçesinde bir süre oturdu. Bahçedeki çeşmede elini ve yüzünü yıkayan Davutoğlu çifti bir süre daha sohbet etmelerinin ardından Maliç'in evinden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu 3 şehit ailesinin evini ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN