Erdoğan: Artık çocuklar ölmesin

Giriş Tarihi: 12.7.2015
Erdoğan: Artık çocuklar ölmesin
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Srebrenitsa soykırımının 20. yıldönümünde bir mesaj yayımladı. Bosna'da yaşanan acıların, dünyanın başka hiçbir coğrafyasında ve hiçbir zaman yeniden yaşanmamasını istediklerini söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
"Bundan 20 yıl önce Bosna Hersek'ten Türkiye ve tüm dünyaya ulaşan haberler nedeniyle tarifi mümkün olmayan acılar yaşandı. O gün sizler orada hangi sıkıntıları yaşadıysanız, emin olun, aynısını, üstelik de uzakta olmanın verdiği çaresizlikle, burada bizler de yüreğimizde hissettik. Acılarınızı bir nebze olsun dindirmek, insani ve vicdani sorumluluğumuzu yerine getirebilmek için, o günlerde Türkiye'nin nasıl seferber olduğunu yakından biliyorum.
Bugün, tarihten ders alarak, benzer dramların yaşanmayacağı barış ve huzur dolu bir geleceği inşa etmekle sorumluyuz. Elbette bazı izler silinmiyor, yitirilen gencecik fidanlar geri gelmiyor. Ama dayanışmayı ve paylaşmayı yücelten bir anlayışla istikbale bakmalı, umudu diri tutmalıyız.
Sahilde uçurtma uçuran, annesinin kucağında uyuyan, oyun oynayan çocukların öldürülmediği bir dünya hayal ediyoruz. Kuşkusuz bu noktada, BM Güvenlik Konseyi ülkeleri ile uluslararası ve bölgesel güçlere büyük sorumluluk düşüyor.
Türkiye, Bosna Hersek başta olmak üzere tüm Balkanlar'da istikrar ve güven ikliminin hâkim olması için bundan sonra da elinden gelen desteği vermeyi sürdürecek. Katliamda hayatını kaybeden tüm şehitlere rahmet, ailelerine, sevenlerine ve tüm Bosna Herseklilere başsağlığı diliyorum. Yarınların, çok daha aydınlık olacağına dair inancımı yineliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum." ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Artık çocuklar ölmesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN