Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kabul etmemiz mümkün değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "dönüşümlü başbakanlık" açıklamasını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, "Zor yürüyen bir sistem. Kabul etmemiz mümkün değildir" dedi

Giriş Tarihi: 12.7.2015
Kabul etmemiz mümkün değil
AK PARTİ'DEN DÖNÜŞÜMLÜ BAŞBAKANLIK YANITI:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, dün katıldığı NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Koalisyon görüşmeleri konusunda açıklamalar yapan Atalay, hiçbir krize müsade etmeyeceklerini söyledi. Önümüzdeki hafta başlayacak ziyaretler için hazır olduklarını belirten Atalay, "Görüşmeler için biz bütün hazırlıklarımızı yaptık, heyetlerimizi oluşturduk" dedi. Atalay, "İlk tur biraz nezaket ziyareti, nabız yoklama şeklinde olacak. Herhalde ikinci tur belirleyici olur. Teknik detayların görüşülmesi şeklinde devam eder" şeklinde konuştu. Atalay, görüşmelerin ardından bir koalisyonun ortaya çıkabileceğini vurgulayarak, "Zemini oluşmuş, bir koalisyon şu anda yok" dedi.

POZİTİF VE YAPICI ÜSLUP

CHP; MHP ve HDP liderlerinin zig zaglar çizdiğini ve çelişkili açıklamalar yaptığını savunan Atalay, "Biz istikrarlı, pozitif ve yapıcı üslup kullanan çizgideyiz" diye konuştu. Beşir Atalay, gazetelere açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dönüşümlü başbakanlık için "Niçin olmasın" şeklindeki sözlerini değerlendirdi. Atalay, "Dönüşümlü başbakanlığa sıcak bakmıyoruz. Zor yürüyen bir sistemdir. Kabul etmemiz mümkün değildir" diye konuştu. Atalay, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yeni hükümet için fedakarlık yapabiliriz" sözlerinin hatırlatılması üzerine de "MHP böyle durumlarda yapıcı roller oynamıştır" dedi.

ŞARTLARI ZORLAYACAĞIZ
Beşir Atalay, "Eğer bu görüşmeler sonuçsuz kalırsa AK Parti'nin bir B planı var mı?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Koalisyon beklentisini karşılamak lazım. Onurlu, herkesi memnun eden, her partinin hakkının korunduğu bir koalisyon kurulsun niyetindeyiz. Sonuna kadar da zorlayacağız. Olmazsa olmazlar olursa yol bellidir. Erken seçim olacaksa da olur. Parti olarak her zaman seçime hazırız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kabul etmemiz mümkün değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN